Сухо смучене

За сухо смучене трябва главният филтър (32) да е сух и да е поставена пластмасова торба (36) вж. Поставяне/сваляне на пластмасовата торба (сухо смучене) (вж. фиг. C).

  • Когато преминалият въздух попада обратно в помещението, трябва да бъде осигурено достатъчно интензивно обновяване на въздуха в него. Спазвайте валидните национални нормативни разпоредби.

Свържете щуцера за прахоулавяне на електроинструмента и шланта на прахосмукачката (20) директно или чрез адаптера за прахоулавяне (21)  вж. Монтиране на адаптера за прахоулавяне или извитата дюза (вж. фиг. F).

Указание при използване на адаптера за прахоулавяне: При работа с електроинструменти, при които дебитът на въздуха в шланга е малък (напр. прободни триони, шлифоващи машини и т.н.), трябва да бъде отворен фалшивия отвор за въздух (42) на адаптера за прахоулавяне (21). Така се подобрява съвместната работа на прахосмукачката и електроинструмента. За целта завъртете гривната на отвора (42), докато открие целия отвор.

За система за прахоулавяне при пробиване можете да използвате SDS Clean адаптера (23). При това спазвайте неговата инструкция за експлоатация.

С функцията за автоматичен старт можете да включвате и изключвате прахосмукачката с помощта на предавателния модул (39) автоматично с електроинструмента:

  • Завъртете пусковия прекъсвач (14) на позиция . Светването на индикатора за функцията за автоматичен старт (4) сигнализира за включена функция.
  • Свържете прахосмукачката с предавателния модул  вж. Изготвяне на свързване към предавателния модул (принадлежност) (вж. фиг. J). За монтаж на предавателния модул (39) върху електроинструмент спазвайте инструкцията за експлоатация на предавателния модул.
  • За включване на прахосмукачката включете свързания електроинструмент. Прахосмукачката се включва автоматично.
  • Уверете се след включване на електроинструмента, че прахосмукачката е била стартирана.
  • За изключване на прахосмукачката изключете електроинструмента. Изсмукването се прекратява след настроеното време на работа по инерция.
    През времето на работа по инерция остатъчните прахове се изсмукват от шланга на прахосмукачката. Можете да установите времето на работа по инерция през приложението Bosch Toolbox.

Алармата за въздушен поток се активира автоматично когато въздушняит поток падне под установената по стандарт минимална стойност. При аларма за въздушен поток индикаторът за въздушен поток (1) мига в жълто, а статусната лента (2) свети в жълто.

Изключете прахосмукачката и отстранете причината за алармата.

Проверете след всяка стъпка чрез включване на прахосмукачката дали алармата за въздушен поток е налице. Ако това е така, изключете прахосмукачката и извършете следващата мярка. Процедирайте както следва:

  • Проверете достатъчния въздушен поток чрез свързания електроинструмент.
    Отворете фалшивия отвор за въздух (42) на адаптера за прахоулавяне (21) респ. фалшивия отвор за въздух на електроинструмента напълно.
  • Проверете състоянието на зареждане на Вашата акумулаторна батерия.
    Ако акумулаторната батерия е слаба, заредете, респ. сменете акумулаторната батерия.
  • Проверете пластмасовата торба (36).
    Ако е пълна, сменете я.
  • Разкачете шланга на прахосмукачката (20) от прахосмукачката.
    Ако алармата за въздушен поток се прекрати с това, проверете шланга на прахосмукачката (20) за пречупвания и отстранете остатъците от засмукване в шланга, респ. монтираните дюзи.
  • Активирайте ръчното почистване на филтъра  вж. Ръчно почистване на филтъра.
  • Почистете главния фитър (32)  вж. Почистване/смяна на филтъра.
  • Сменете главния филтър (32).

Ако всички мерки не са довели до успех, се обърнете към оторизиран клиентски сервиз на Bosch.

  • Извършвайте почистване на филтъра само при изключена прахосмукачка и неподвижна турбина.

Най-късно, когато мощността на засмукване намалее забележимо, трябва да се извърши електромагнитно почистване на филтъра.

Честотата на провеждане на електромагнитно почистване на филтъра зависи от вида и количеството на праха. При редовно извършване мощността на прахосмукачката се запазва по-продължително време.

За почистването на филтъра отворете и затворете капака на отделението за акумулаторна батерия (18). Така филтърът се поставя във вибрация. Многократното отваряне и затваряне (до 3 пъти) подсилва почистането.

Чрез този QR код ще откриете видео за ръчно почистване на филтъра.

Вследствие на триенето на праха в шланга и дюзите по време на смучене се образува електростатичен заряд, който потребителят може да усети под формата на статичен разряд (в зависимост от условията в средата за работа и индивидуалната чувствителност).

Тази прахосмукачка е стандартно оборудвана с електропроводим шланг на прахосмукачката (20). Този шланг на прахосмукачката (20) е свързан електрически през щуцера за маркуч (10) с държача за торбичката (33). Така при допир на шланга на прахосмукачката (20) със земята се извършва електрическо разреждане.