Drošības noteikumi aizpūtējiem-uzsūcējiem
- Nepūtiet veselībai kaitīgas vielas, piemēram, skābarža vai ozola koksnes putekļus un akmens putekļus vai azbestu. Šīs vielas tiek uzskatītas par kancerogēnām.
- Nepūtiet šķidrumus. Elektroinstrumentā iekļūstot šķidrumam, pieaug elektriskā trieciena saņemšanas risks.
- Raugiet, lai ar izstrādājumu aizpūstie priekšmeti nesavainotu tuvumā esošās personas.
- Elektroinstrumenta darbības laikā nelieciet pirkstus instrumenta atverēs. Darbiniet gaisa pūtēju tikai tad, kad tam ir pievienota sprausla. Darbojošs gaisa pūtējs var nodarīt kaitējumu strādājošajai personai.
- Parūpējieties, lai darba telpa tiktu labi vēdināta.
- Neļaujiet bērniem lietot elektroinstrumentu bez pieaugušo uzraudzības. Bērni var gūt savainojumus.
Strādājot ar elektroinstrumentu, nēsājiet individuālo aizsargaprīkojumu, piemēram, aizsargbrilles un elpošanas ceļu aizsargmasku. Darba apstākļiem atbilstoša aizsargaprīkojuma nēsāšana ļauj samazināt bīstamo vielu iedarbību.
- Bojājuma vai nepareizas lietošanas rezultātā akumulators var izdalīt kaitīgus izgarojumus. Akumulators var aizdegties vai sprāgt. ielaidiet telpā svaigu gaisu un smagākos gadījumos meklējiet ārsta palīdzību. Izgarojumi var izraisīt elpošanas ceļu kairinājumu.
- Neatveriet akumulatoru. Tas var radīt īsslēgumu.
- Iedarbojoties uz akumulatoru ar smailu priekšmetu, piemēram, ar naglu vai skrūvgriezi, kā arī ārēja spēka iedarbības rezultātā akumulators var tikt bojāts. Tas var radīt iekšēju īsslēgumu, kā rezultātā akumulators var aizdegties, dūmot, eksplodēt vai pārkarst.
- Lietojiet akumulatoru vienīgi ražotāja izstrādājumos. Tikai tā akumulators tiek pasargāts no bīstamām pārslodzēm.
Sargājiet akumulatoru no karstuma, piemēram, no ilgstošas atrašanās saules staros, kā arī no uguns, netīrumiem, ūdens un mitruma. Tas var radīt sprādziena un īsslēguma briesmas. |