Ohutusnõuded puhurite kasutamisel
- Ärge puhuge tervistkahjustavaid aineid, nt pöögi- või tammepuidu tolmu, kivitolmu, asbesti. Nimetatud ained on kantserogeense toimega.
- Ärge puhuge vedelikke. Vedelike sissetungimine suurendab elektrilöögi ohtu.
- Jälgige, et lähedal olevaid inimesi ei vigastataks tootest eemale puhutud võõrkehadega.
- Hoidke oma sõrmed töötamise ajal elektrilise tööriista avadest eemal. Kasutage puhurit ainult kohale asetatud düüsiga. Pöörlev puhur võib tekitada kehavigastusi.
- Tagage töökohas hea ventilatsioon.
- Ärge laske lastel kasutada elektrilist tööriista ilma järelevalveta. Lapsed võivad ennast vigastada.
Kandke täiendavat isikukaitsevarustust, nagu kaitseprillid ja kaitsemask. Oludele vastava isikukaitsevarustuse kandmine vähendab ohtlike ainete mõju.
- Aku vigastamise ja ebaõige käsitsemise korral võib akust eralduda aure. Aku võib põlema süttida või plahvatada. Õhutage ruumi, halva enesetunde korral pöörduge arsti poole. Aurud võivad ärritada hingamisteid.
- Ärge avage akut. Esineb lühise oht.
- Teravad esemed, näiteks naelad või kruvikeerajad, samuti löögid, põrutused jmt võivad akut kahjustada. Akukontaktide vahel võib tekkida lühis ja aku võib süttida, suitsema hakata, plahvatada või üle kuumeneda.
- Kasutage akut ainult valmistaja toodetes. Ainult sellisel juhul on aku kaitstud ohtliku ülekoormuse eest.
Kaitske akut kuumuse, sealhulgas pideva päikesekiirguse eest, samuti tule, mustuse, vee ja niiskuse eest. Plahvatus- ja lühiseoht. |