Drošības noteikumi naglu pistolei
- Vienmēr uzskatiet, ka instruments satur naglas. Neuzmanīgi rīkojoties ar naglu pistoli, no tās var tikt pēkšņi izmestas naglas, kas var radīt personām ievainojumus.
- Nevērsiet instrumentu pret sevi vai pret citu tuvumā esošu cilvēku. Instrumenta negaidītas palaišanās gadījumā var tikt pēkšņi izmestas naglas, kas var radīt ievainojumus.
- Nepalaidiet instrumentu, pirms tas nav cieši piespiests stiprināmajam priekšmetam. Ja instruments nesaskaras ar apstrādājamo priekšmetu, nagla var novirzīties no mērķa vietas.
- Ja nagla iestrēgst instrumentā, atvienojiet to no elektrobarošanas avota. Atbrīvojot iestrēgušo naglu, pie elektrobarošanas avota pievienota naglu pistole var nejauši sākt darboties.
- Atbrīvojot iestrēgušo naglu, ievērojiet piesardzību. Triecienmehānisms var būt nospriegots, kā rezultātā laikā, kad notiek mēģinājums likvidēt iestrēgumu, no instrumenta var ar lielu spēku tikt izmesta nagla.
- Nelietojiet šo naglu pistoli elektrisko vadu stiprināšanai. Tā nav paredzēta elektrisko vadu stiprināšanai un var sabojāt vadu izolāciju, līdz ar to radot elektriskā trieciena saņemšanas vai aizdegšanās briesmas.
- Atvienojiet naglu pistoli no elektrobarošanas avota, kad veicat naglu uzpildi un izņemšanu, veicat pielāgojumus vai maināt piederumus. Naglu pistole var tikt nejauši aktivizēta, ja tā ir pieslēgta elektrobarošanas avotam, kas var izraisīt personu ievainojumus.
- Esiet uzmanīgi, rīkojoties ar naglām, it īpaši, tās ielādējot vai izņemot no instrumenta. Naglām ir asi gali, kas var radīt personām ievainojumus.
- Turiet pirkstus tālu no sprūda, kad nelietojat šo naglu pistoli un pārvietojoties no vienas darba vietas uz citu. Negaidītas palaišanas gadījumā tiks izmesta nagla, kas var radīt personas ievainojumus.
- Veicot darbības, kuru laikā nagla var skart slēptus vadus, turiet elektroinstrumentu aiz izolētajām noturvirsmām. Naglai saskaroties ar spriegumnesošiem vadiem, spriegums var nonākt arī uz elektroinstrumenta atklātajām metāla daļām, kā rezultātā lietotājs var saņemt elektrisko triecienu.
- Darbības laikā cieši turiet naglu pistoli. Nekontrolēta naglu pistoles atsitiena rezultātā var notikt nejauša instrumenta aktivizēšana, kas var radīt personas ievainojumus.
- Turiet visas ķermeņa daļas, tādas kā rokas un kājas u.c. projām no instrumenta trieciena virziena. Nagla var izdurties cauri apstrādājamajam priekšmetam, kā arī jebkuram citam priekšmetam aiz tā, kas var radīt personas ievainojumus.
- Izmantojot naglu pistoli, turiet visas ķermeņa daļas, tādas kā rokas un kājas utt. projām no vietas, kurā naglas tiek iedzītas apstrādājamajā priekšmetā. Nagla var novirzīties un izkļūt no apstrādājamā priekšmeta, kas var radīt personas ievainojumus.
- Lietojot piemērotu metālmeklētāju, pārbaudiet, vai apstrādes vietu nešķērso slēptas komunālapgādes līnijas, vai arī griezieties pēc konsultācijas vietējā komunālās saimniecības iestādē. Darbinstrumenta saskaršanās ar elektropārvades līniju var izraisīt aizdegšanos vai būt par cēloni elektriskajam triecienam. Bojājums gāzes pārvades līnijā var izraisīt sprādzienu. Kontakta rezultātā ar ūdensvada cauruli, var tikt bojātas materiālās vērtības.
- Bojājuma vai nepareizas lietošanas rezultātā akumulators var izdalīt kaitīgus izgarojumus. Akumulators var aizdegties vai sprāgt. ielaidiet telpā svaigu gaisu un smagākos gadījumos meklējiet ārsta palīdzību. Izgarojumi var izraisīt elpošanas ceļu kairinājumu.
- Neatveriet akumulatoru. Tas var radīt īsslēgumu.
- Iedarbojoties uz akumulatoru ar smailu priekšmetu, piemēram, ar naglu vai skrūvgriezi, kā arī ārēja spēka iedarbības rezultātā akumulators var tikt bojāts. Tas var radīt iekšēju īsslēgumu, kā rezultātā akumulators var aizdegties, dūmot, eksplodēt vai pārkarst.
- Lietojiet akumulatoru vienīgi ražotāja izstrādājumos. Tikai tā akumulators tiek pasargāts no bīstamām pārslodzēm.
Sargājiet akumulatoru no karstuma, piemēram, no ilgstošas atrašanās saules staros, kā arī no uguns, netīrumiem, ūdens un mitruma. Tas var radīt sprādziena un īsslēguma briesmas. |