Saugos nuorodos dirbantiems su pistoletu vinims kalti
- Nepamirškite, kad įrankyje yra vinių. Neatsargiai naudojant pistoletą vinims kalti, netikėtai gali iššauti vinis ir sužaloti asmenis.
- Nenukreipkite įrankio į save ir į netoli esančius asmenis. Netikėtai paspaudus gaiduką, gali iššauti vinis ir sužaloti.
- Įrankį įjunkite tik tada, kai jis įremtas į ruošinį. Jei įrankis neliečia ruošinio, vinis gali iššauti ne toje vietoje, kur numatyta.
- Jei įrankyje užstringa vinis, atjunkite įrankį nuo energijos šaltinio. Įrankiui esant prijungtam prie energijos šaltinio, šalinant įstrigusią vinį, pistoletas vinims kalti gali būti netikėtai įjungtas.
- Būkite atsargūs išimdami įstrigusią vinį. Mechanizmas gali būti veikiamas slėgio, todėl bandant vinį atlaisvinti, ji gali staiga išlėkti.
- Šio pistoleto vinims kalti nenaudokite elektros laidams tvirtinti. Jis nėra skirtas elektros laidų instaliacijoms, todėl gali pažeisti elektros laidų izoliaciją, dėl ko gali trenkti elektros smūgis ar kilti gaisras.
- Atjunkite pistoletą vinims kalti nuo elektros tinklo, jei pildote vinių arba jas išimate, atliekate reguliavimo darbus ar keičiate papildomą įrangą. Jei pistoletas vinims kalti yra prijungtas prie elektros tinklo, jis gali būti netikėtai suaktyvintas, dėl ko galite susižaloti.
- Būkite atsargūs dirbdami su vinimis, ypač įdėdami vinių arba jas išimdami. Vinių galas yra smailas, todėl galite susižaloti.
- Laikykite pirštus toliau nuo gaiduko, kai nenaudojate pistoleto vinims kalti arba kai pereinate iš vienos darbo padėties į kitą. Netikėtai paspaudus gaiduką, iššaus vinis, dėl ko galite susižaloti.
- Jei atliekate darbus, kurių metu vinis gali kliudyti paslėptus elektros laidus, pistoletą vinims kalti laikykite už izoliuotų rankenų. Vinims palietus laidą, kuriuo teka elektros srovė, metalinėse pistoleto vinims kalti dalyse gali atsirasti įtampa ir trenkti elektros smūgis.
- Dirbdami tvirtai laikykite pistoletą vinims kalti. Dėl nekontroliuojamos pistoleto vinims kalti atatrankos, jis gali netyčia įsijungti ir sužaloti.
- Visas kūno dalis, pvz., rankas, kojas ir kt., laikykite toliau nuo įrankio kalimo krypties. Vinys gali prasiskverbti per ruošinį ir per bet kokį po juo esantį daiktą ir sužaloti.
- Kai dirbate su pistoletu vinims kalti, visas kūno dalis, pvz., rankas, kojas ir kt., laikykite toliau nuo vietos, kurioje vinys sminga į ruošinį. Vinys ruošinyje gali nukrypti ar pasislinkti iš ruošinio ir sužaloti.
- Prieš pradėdami darbą, tinkamais ieškikliais patikrinkite, ar po norimais apdirbti paviršiais nėra pravestų elektros laidų, dujų ar vandentiekio vamzdžių; jei abejojate, galite pasikviesti į pagalbą vietinius komunalinių paslaugų teikėjus. Kontaktas su elektros laidais gali sukelti gaisro bei elektros smūgio pavojų. Pažeidus dujotiekio vamzdį, gali įvykti sprogimas. Pažeidus vandentiekio vamzdį galima pridaryti daugybę nuostolių.
- Pažeidus akumuliatorių ar netinkamai jį naudojant, gali išsiveržti garų. Akumuliatorius gali užsidegti arba sprogti. Išvėdinkite patalpą ir, jei nukentėjote, kreipkitės į gydytoją. Šie garai gali sudirginti kvėpavimo takus.
- Neardykite akumuliatoriaus. Galimas trumpojo sujungimo pavojus.
- Aštrūs daiktai, pvz., vinys ar atsuktuvai, arba išorinė jėga gali pažeisti akumuliatorių. Dėl to gali įvykti vidinis trumpasis jungimas ir akumuliatorius gali sudegti, pradėti rūkti, sprogti ar perkaisti.
- Akumuliatorių naudokite tik gamintojo gaminiuose. Tik taip apsaugosite akumuliatorių nuo pavojingos per didelės apkrovos.
Saugokite akumuliatorių nuo karščio, pvz., taip pat ir nuo ilgalaikio saulės spindulių poveikio, ugnies, nešvarumų, vandens ir drėgmės. Iškyla sprogimo ir trumpojo jungimo pavojus. |