Montaż narzędzi szlifierskich (zob. rys. A)
- Należy stosować jedynie dobrze dopasowane i nieuszkodzone klucze widełkowe (zob. „Dane techniczne”).
- Elektronarzędzie należy użytkować wyłącznie z markowym, nabytym w specjalistycznym sklepie osprzętem do szlifowania, który dopuszczony jest do pracy z prędkością obrotową min. 16.000 min–1 i którego średnica wynosi maks. 50 mm , mocowanym na talerzu oporowym, którego średnica także wynosi maks. 50 mm i który posiada trzpień mocujący (chwyt) o średnicy 6 mm, 1/4" lub 8 mm.
- Oczyścić wrzeciono szlifierki (9) i wszystkie części, które mają zostać zamontowane.
- Aby odkręcić zacisk mocujący (16) należy przesunąć blokadę wrzeciona (8) do przodu.
- Odkręcić nakrętkę mocującą (10) za pomocą klucza widełkowego (14), obracając go w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.
- Trzpień mocujący (chwyt) talerza oporowego (11) włożyć do oporu w zacisk mocujący (16).
- Zamocować talerz oporowy (11), obracając nakrętkę mocującą (10) za pomocą klucza widełkowego (14) w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara.
- Zamontować tarczę (12) na talerzu oporowym (11).
- Następnie ponownie przesunąć blokadę wrzeciona (8) do tyłu.
Narzędzia szlifierskie muszą zapewniać dokładny ruch obrotowy. Nie wolno używać narzędzi szlifierskich, które utraciły zdolność precyzyjnego ruchu obrotowego. Takie narzędzie szlifierskie należy wymienić na nowe.
- W żadnym wypadku nie wolno dokręcać zacisku z nakrętką mocującą przed zamontowaniem narzędzia szlifierskiego. W takim wypadku może dojść do uszkodzenia zacisku mocującego.
- Należy stosować wyłącznie talerze oporowe o dopasowanej średnicy chwytu. Talerz oporowy, którego średnica chwytu nie odpowiada średnicy uchwytu narzędziowego elektronarzędzia (zob. „Dane techniczne”), nie może być prawidłowo zamocowany i może uszkodzić zacisk mocujący.
- Narzędzie robocze musi być osadzone na głębokość co najmniej 10 mm. Maksymalnie dopuszczalną prędkość obrotową narzędzia roboczego można oznaczyć na podstawie średnicy wewnętrznej chwytu L0 znajdującej się w danych podanych przez producenta narzędzia roboczego. Nie może ona być mniejsza niż maksymalna prędkość obrotowa elektronarzędzia.