Uruchamianie

  • Należy upewnić się, że możliwa jest obsługa włącznika/wyłącznika bez zdejmowania dłoni z rękojeści.

Aby włączyć elektronarzędzie, należy przesunąć włącznik/wyłącznik (2) do przodu.

Aby wyłączyć elektronarzędzie, należy przesunąć włącznik/wyłącznik (2) do tyłu.

Za pomocą pokrętła wstępnego wyboru prędkości oscylacyjnej (1) można ustawić prędkość oscylacyjną także podczas pracy.

1−2

niska prędkość oscylacyjna

3−4

średnia prędkość oscylacyjna

5−6

wysoka prędkość oscylacyjna

Wymagana prędkość oscylacyjna zależna jest od materiału oraz warunków pracy i można ją ustalić metodą prób praktycznych.

System Constant Electronic utrzymuje stałą prędkość oscylacyjną zarówno na biegu jałowym jak i przy obciążeniu i zapewnia stałą wydajność pracy.

Po dłuższej pracy z niską prędkością oscylacyjną elektronarzędzie należy schłodzić, przełączając je w tym celu na ok. 3 minuty na maksymalną prędkość oscylacyjną.

Użytkownik ma do wyboru dwa tryby pracy różniące się wydajnością ścierną. Do szlifowania zgrubnego należy przesunąć przełącznik trybów pracy (14) do przodu, a do szlifowania dokładnego należy przesunąć przełącznik trybów pracy (14) do tyłu aż do słyszalnego zablokowania.

  • Nie wolno zmieniać trybu pracy podczas szlifowania! Istnieje niebezpieczeństwo doznania obrażeń.

Tryb pracy do szlifowania zgrubnego (ciągłe przeniesienie obrotów)

Ten tryb pracy, zapewniający dużą wydajność ścierną, zaleca się do obróbki bardzo chropowatych, wytrzymałych powierzchni, jak również do polerowania ściernego. Dzięki przeniesieniu napędu na talerz osiągnięty zostanie równomierny ruch oscylacyjny i obrotowy.

Tryb pracy do szlifowania dokładnego (swobodny bieg)

Ten tryb pracy zaleca się do obróbki wrażliwych powierzchni, a także do prac wykończeniowych. Dzięki swobodnemu biegowi talerza szlifierskiego osiągnięty zostanie uzależniony od siły nacisku ruch obrotowy przy równomiernym ruchu mimośrodowym. Modyfikując nacisk na obrabiany przedmiot, można dodatkowo regulować wydajność ścierną.