Montaż narzędzi szlifierskich za pomocą klucza widełkowego i przy włączonej blokadzie wrzeciona (zob. rys. A)
- Należy stosować jedynie dobrze dopasowane i nieuszkodzone klucze widełkowe (zob. „Dane techniczne”).
- Oczyścić wrzeciono szlifierki (3) i wszystkie części, które mają zostać zamontowane.
- Nacisnąć blokadę wrzeciona (13) i ręcznie dokręcić nakrętkę mocującą (2) aż do jej zablokowania.
- Nacisnąć i przytrzymać blokadę wrzeciona, a następnie odkręcić nakrętkę mocującą (2) za pomocą klucza widełkowego (9) w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.
- Trzpień mocujący (chwyt) ściernicy wsunąć do oporu w zacisk mocujący (1).
- Nacisnąć blokadę wrzeciona (13) i zablokować narzędzie robocze za pomocą przyłożonego w odpowiednim miejscu klucza widełkowego (9), obracając go w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara.
Ściernice muszą zapewniać dokładny ruch obrotowy. Nie wolno używać ściernic, które utraciły zdolność precyzyjnego ruchu obrotowego. Taką ściernicę należy wymienić na nową.
- W żadnym wypadku nie wolno dokręcać zacisku z nakrętką mocującą przed zamontowaniem ściernicy. W takim wypadku może dojść do uszkodzenia zacisku mocującego.
- Należy stosować wyłącznie ściernice o dopasowanej średnicy chwytu. Ściernica, której średnica chwytu nie odpowiada średnicy uchwytu narzędziowego (zob. „Dane techniczne”), nie może być prawidłowo zamocowana i może uszkodzić zacisk.
- Narzędzie robocze musi być osadzone na głębokość co najmniej 10 mm. Maksymalnie dopuszczalną prędkość obrotową narzędzia roboczego można oznaczyć na podstawie średnicy wewnętrznej chwytu L0 znajdującej się w danych podanych przez producenta narzędzia roboczego. Nie może ona być mniejsza niż maksymalna prędkość obrotowa elektronarzędzia.