Saugos nuorodos dirbantiems su juostiniais pjūklais
- Jei atliekate darbus, kurių metu darbo įrankis gali kliudyti paslėptus elektros laidus, elektrinį įrankį laikykite už izoliuotų rankenų. Pjovimo įrankiui prisilietus prie laido, kuriuo teka elektros srovė, metalinėse elektrinio įrankio dalyse gali atsirasti įtampa ir trenkti elektros smūgis.
- Spaustuvais ar kitokiu įrenginiu įtvirtinkite ir užfiksuokite ruošinį ant stabilaus pagrindo. Laikomas ranka arba prispaustas prie kūno ruošinys nebus užfiksuotas, todėl galite nesuvaldyti įrankio.
- Nelaikykite rankų arti pjovimo zonos. Nekiškite rankų po ruošiniu. Dėl kontakto su pjūkleliu kyla pavojus susižeisti.
- Elektrinį įrankį visuomet pirmiausia įjunkite ir tik po to priglauskite prie apdorojamo ruošinio. Jei įrankis įstringa ruošinyje, atsiranda atatrankos pavojus.
- Baigę darbą elektrinį įrankį išjunkite, juostinio pjūklo pjūklelį ištraukite iš ruošinio tik tuomet, kai jis visiškai sustos. Taip išvengsite atatrankos pavojaus ir galėsite saugiai padėti prietaisą.
- Naudokite tik nepažeistus ir nepriekaištingos būklės juostinio pjūklo pjūklelius. Įlinkę, atbukę juostinio pjūklo pjūkleliai gali lūžti ir sukelti atatranką.
- Juostinio pjūklo pjūklelius saugokite nuo tepimo priemonių ir alyvų. Prieš pradėdami pjauti, kruopščiai nuvalykite alyvos perteklių. Priešingu atveju juostinio pjūklo pjūklelis gali slysti.
- Dirbdami juostinio pjūklo pjūklelio stipriai nespauskite. Per stipriai spaudžiant juostinio pjūklo pjūklelis gali slysti arba sulūžti. Iškyla sužalojimo pavojus.
- Išjungę įrankį, vis dar besisukančio juostinio pjūklo pjūklelio nestabdykite spausdami į šoną. Juostinio pjūklo pjūklelis gali būti pažeistas, gali lūžti ar sukelti atatranką.
- Baigę dirbti nelieskite juostinio pjūklo pjūklelio, kol jis neatvėso. Juostinio pjūklo pjūklelis dirbant labai įkaista.
- Darbo metu elektrinį įrankį visuomet būtina laikyti abiem rankomis ir tvirtai stovėti. Abiem rankomis laikomas elektrinis įrankis yra saugiau valdomas.
- Prieš padėdami elektrinį įrankį būtinai palaukite, kol visiškai sustos jo judančios dalys. Darbo įrankis gali įstrigti paviršiuje, tuomet kyla pavojus nesuvaldyti elektrinio įrankio.
- Pažeidus akumuliatorių ar netinkamai jį naudojant, gali išsiveržti garų. Akumuliatorius gali užsidegti arba sprogti. Išvėdinkite patalpą ir, jei nukentėjote, kreipkitės į gydytoją. Šie garai gali sudirginti kvėpavimo takus.
- Neardykite akumuliatoriaus. Galimas trumpojo sujungimo pavojus.
- Aštrūs daiktai, pvz., vinys ar atsuktuvai, arba išorinė jėga gali pažeisti akumuliatorių. Dėl to gali įvykti vidinis trumpasis jungimas ir akumuliatorius gali sudegti, pradėti rūkti, sprogti ar perkaisti.
- Akumuliatorių naudokite tik gamintojo gaminiuose. Tik taip apsaugosite akumuliatorių nuo pavojingos per didelės apkrovos.
Saugokite akumuliatorių nuo karščio, pvz., taip pat ir nuo ilgalaikio saulės spindulių poveikio, ugnies, nešvarumų, vandens ir drėgmės. Iškyla sprogimo ir trumpojo jungimo pavojus. |