Ohutusnõuded plekikääride kasutamisel
- Elektriline tööriist ei sobi statsionaarseks tööks. Seda ei tohi kinnitada näiteks kruustangide vahele ega tööpingi külge.
- Töötage seadmega vaid siis, kui laastude eemalesuunaja on paigaldatud. Veenduge, et laastude eemalesuunaja ei ole kahjustada saanud ega kaardunud. Töötades ilma laastude eemalesuunajata või kahjustatud eemalesuunajaga võite ennast vigastada. Laske kahjustatud eemalesuunaja kohe volitatud Bosch- klienditeeniduses välja vahetada.
- Töötamise kandke kaitsekindaid. Veenduge, et lõigatud pleki tükid ei ole kaardunud keha ega toitejuhtme suunas. Lõigatud plekil on teravad servad, mis võivad teid vigastada. Vajaduse korral suruge kaardunud plekitükid kinnaste abil kehast eemale.
- Aku vigastamise ja ebaõige käsitsemise korral võib akust eralduda aure. Aku võib põlema süttida või plahvatada. Õhutage ruumi, halva enesetunde korral pöörduge arsti poole. Aurud võivad ärritada hingamisteid.
- Ärge avage akut. Esineb lühise oht.
- Teravad esemed, näiteks naelad või kruvikeerajad, samuti löögid, põrutused jmt võivad akut kahjustada. Akukontaktide vahel võib tekkida lühis ja aku võib süttida, suitsema hakata, plahvatada või üle kuumeneda.
- Kasutage akut ainult valmistaja toodetes. Ainult sellisel juhul on aku kaitstud ohtliku ülekoormuse eest.
Kaitske akut kuumuse, sealhulgas pideva päikesekiirguse eest, samuti tule, mustuse, vee ja niiskuse eest. Plahvatus- ja lühiseoht. |