Norādījumi darbam
- Veicot jebkurus darbus ar elektroinstrumentu (piemēram, apkalpošanu, darbinstrumentu nomaiņu utt.), kā arī pirms tā transportēšanas vai uzglabāšanas vienmēr izņemiet no elektroinstrumenta akumulatoru. Ieslēdzēja nejauša nospiešana var izraisīt savainojumu.
- Nekavējoties izslēdziet elektroinstrumentu, ja zāģa asmens iestrēgst zāģējumā.
- Zāģējot vieglos būvmateriālus, ievērojiet šo materiālu ražotāju sniegtos norādījumus un ieteikumus.
Pirms koka, skaidu plākšņu, būvmateriālu u. c. materiālu zāģēšanas pārbaudiet, vai zāģējamais materiāls nesatur svešķermeņus, piemēram, naglas, skrūves u. c., un lietojiet piemērotuzāģa asmeni.
Ieslēdziet elektroinstrumentu un tuviniet to zāģējamajam priekšmetam. Novietojiet balstplāksni (2) uz zāģējamā priekšmeta virsmas un veiciet materiāla zāģēšanu, virzot instrumentu ar pastāvīgu spiedienu un/vai ātrumu. Nobeidzot zāģēšanu, izslēdziet elektroinstrumentu.
Gadījumā, ja zāģa asmens tiek iespiests materiālā, nekavējoties izslēdziet elektroinstrumentu. Ar piemērotu rīku nedaudz paplašiniet zāģējumu un izvelciet elektroinstrumenta asmeni.
Balstplāksne (2) ir kustīga, tāpēc tās sānu nolieces leņķis var mainīties atkarībā no zāģēšanas leņķa, nodrošinot ciešu kontaktu ar zāģējamā priekšmeta virsmu.
Atbilstoši izmantojamajam zāģa asmenim un veicamā darba raksturam, balstplāksni (2) var pārbīdīt gareniskā virzienā.
Atskrūvējiet skrūves (13) ar sešstūra stieņatslēgu (5) un pārbīdiet balstplāksni (2) vēlamajā stāvoklī. Tad no jauna stingri pieskrūvējiet skrūves un pārbaudiet, vai balstplāksne ir stingri nostiprināta.
- Zāģēšanu ar asmens iegremdēšanu drīkst pielietot vienīgi tad, ja tiek zāģēti mīksti materiāli, piemēram, koks vai sausais apmetums! Šādu paņēmienu nedrīkst pielietot metāla priekšmetu zāģēšanai!
Zāģēšanai ar asmens iegremdēšanu izvēlieties īsu zāģa asmeni.
Novietojiet elektroinstrumenta balstplāksnes (2) malu uz zāģējamā priekšmeta virsmas tā, lai zāģa asmens (1) nepieskartos zāģējamajam priekšmetam, un tad ieslēdziet elektroinstrumentu. Ja elektroinstruments ir apgādāts ar asmens kustību biežuma regulatoru, izvēlieties maksimālo asmens kustību biežumu. Turot elektroinstrumentu cieši piespiestu pie zāģējamā priekšmeta, lēni iegremdējiet tajā zāģa asmeni.
Līdzko balstplāksne (2) pilnīgi saskaras ar zāģējamā priekšmeta virsmu, turpiniet zāģēšanu pa iezīmēto zāģējuma trasi.
Veicot noteiktus zāģēšanas darbus, zāģa asmeni (1) var iestiprināt apgrieztu par 180° un atbilstoši vadīt elektroinstrumentu apgrieztā veidā.
Izmantojot elastīgus bimetāla zāģa asmeņus, izvirzītus būvelementus, piemēram, ūdens caurules, var apzāģēt vienā līmenī ar sienu.
- Sekojiet, lai zāģa asmens vienmēr būtu garāks par atzāģējamās caurules diametru. Pretējā gadījumā pastāv atsitiena briesmas.
Piespiediet zāģa asmeni sienai un to nedaudz izlieciet, izdarot nelielu sānu spiedienu uz elektroinstrumentu un panākot, lai balstplāksne piespiestos sienai. Ieslēdziet elektroinstrumentu un atzāģējiet priekšmetu, ieturot pastāvīgu sānu spiedienu.
Piekarināšanas āķi (6) var izmantot, lai elektroinstrumentu piekarinātu, piemēram, pie kāpnēm. Atlokiet piekarināšanas āķi vēlamajā stāvoklī.
- Parūpējieties, lai pirms elektroinstrumenta piekarināšanas zāģa asmens tiktu aizsargāts pret nejaušu pieskaršanos. Pretējā gadījumā pastāv savainošanās briesmas.
Ja vēlaties strādāt ar elektroinstrumentu, no jauna nolokiet piekarināšanas āķi (6).