Wskazówki dotyczące mieszania
- Należy unikać rozbryzgiwania mieszanego materiału. W przeciwnym razie istnieje niebezpieczeństwo poślizgnięcia się i utraty kontroli nad elektronarzędziem.
- Należy unikać pracy ciągłej elektronarzędzia przy niskich obrotach. W przeciwnym razie może dojść do przegrzania silnika elektronarzędzia.
Wybór rodzaju mieszadła zależy od rodzaju mieszanego materiału.
Dla materiałów o niskiej lepkości, takich jak np. farby dyspersyjne, lakiery, kleje, masa zalewowa, szlam cementowy, należy stosować mieszadło o budowie lewoskrętnej. W przypadku mieszadła o budowie lewoskrętnej materiał przemieszcza się z góry na dół. Mieszadło dociskane jest do góry. Materiał o niskiej lepkości mieszany jest bez rozbryzgów.
Dla materiałów o wysokiej lepkości, takich jak np. gotowa zaprawa tynkarska, beton, cement, jastrych, masa szpachlowa, żywica epoksydowa, należy stosować mieszadło o budowie prawoskrętnej. W przypadku mieszadła o budowie prawoskrętnej materiał przemieszcza się z dołu do góry. Mieszadło zanurza się w mieszanym materiale. Materiał o wysokiej lepkości zostaje optymalnie przemieszany.
Podczas pracy należy ruszać elektronarzędziem w górę i w dół. Po każdym użyciu należy oczyścić mieszadło.
- Elektronarzędzie należy przechowywać w bezpiecznym miejscu. Należy też zadbać, aby nie mogło się ono przewrócić. W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia elektronarzędzia.