Указания за работа
- Преди да извършвате каквито и да е дейности по електроинструмента (напр. техническо обслужване, смяна на работния инструмент и т. н.), когато го транспортирате или съхранявате, демонтирайте акумулаторната батерия. Съществува опасност от нараняване при задействане на пусковия прекъсвач по невнимание.
- Ако ножът се заклини, незабавно изключете електроинструмента.
- При разрязване на леки строителни материали спазвайте законовите разпоредби и указанията на производителя.
Преди да разрязвате дървесни материали, ПДЧ, леки строителни материали и т. н. ги проверявайте за наличието на чужди тела, напр. пирони, винтове и др. п. и използвайте подходящи режещи листове.
Включете електроинструмента и го приближете до обработвания детайл. Допрете основната плоча (2) до детайла и го разрежете, като постоянно притискате електроинструмента към него, респ. с равномерно подаване. След приключване на работа изключете електроинструмента.
Ако режещият лист се заклини, незабавно изключете електроинструмента. Разтворете леко среза с подходящ инструмент и извадете електроинструмента.
Благодарение на подвижността си основната плоча (2) се напасва спрямо необходимия за повърхността на детайла ъгъл.
Основната плоча (2) може да се измества според използвания режещ лист и случая на приложение безстепенно в надлъжна посока.
Разхлабете винтовете (13) с ключа с вътрешен шестостен (5) и избутайте основната плоча (2) в желаната позиция. Затегнете отново винтовете и проверете дали основната плоча е стабилна.
- Допуска се пробиването с режещия лист само на меки материали, като дървесина, гипскартон или др. п.! Не се опитвайте да разрязвате с пробиване метали!
При разрязване с пробиване използвайте само къси режещи листове.
Поставете електроинструмента на детайла с предния ръб на основната плоча (2), без режещият лист (1) да го допира и след това го включете. Ако електроинструментът е с възможност за регулиране, установете максимална честота на възвратно-постъпателните движения. Притиснете здраво електроинструмента към детайла и бавно врежете режещия лист.
Когато основната плоча (2) допре до детайла с цялата си повърхност, продължете разрязването по желаната линия.
За изпълняването на специфични дейности режещият лист (1) може да бъде захванат завъртян на 180° и електрическия инструмент да бъде воден съответно завъртяна.
С помощта на еластични биметални режещи листове подаващи се елементи като водопроводни тръби и др. п. могат да бъдат отрязвани плътно в равнината на стената.
- Внимавайте режещият лист винаги да е по‑дълъг от диаметъра на разрязваната тръба. Съществува опасност от откат.
Допрете режещия лист косо до стената и с помощта на страничен натиск върху електроинструмента го огънете така, че основната плоча да допре до стената. Включете електроинструмента и отрежете детайла с постоянен страничен натиск.
С куката за закачане (6) можете да окачате електроинструмента напр. на стълба. За целта завъртете куката за закачане в желаната позиция.
- При окачен електроинструмент внимавайте режещият лист да е защитен от неволно допиране. Съществува опасност от нараняване.
Отново приберете куката за закачане (6), ако искате да работите с електроинструмента.