Tööpinkidega seotud ohutusnõuded
- Enne seadme seadistamist või lisavarustusosade vahetamist tõmmake pistik pistikupesast ja/või võtke aku elektrilisest tööriistast välja. Elektrilise tööriista soovitamatu käivitumine on sagedane õnnetuste põhjus.
- Enne elektrilise tööriista paigaldamist seadke töölaud korralikult üles. Laitmatu ülesseadmine on oluline kokkuvarisemisriski vältimiseks.
- Kinnitage elektriline tööriist enne selle kasutamist kindlalt töölauale. Elektrilise tööriista libisemine töölaual võib põhjustada kontrolli kaotuse.
- Asetage töölaud tugevale, tasasele ja horisontaalsele pinnale. Kui töölaud saab libiseda või kõikuda, ei saa töödeldavat detaili ühtlaselt ja kindlalt juhtida.
- Ärge koormake töölauda üle ja ärge kasutage seda redeli või tellinguna. Ülekoormamine või töölaual seismine võib põhjustada seda, et töölaua raskuskese nihkub kõrgemale ja töölaud kukub ümber.
- Jälgige, et transportimisel ja töötamisel oleksid kõik kruvid ja ühenduselemendid kindlalt kinnitatud. Elektritööriista väljundkomplekt peab olema alati korralikult lukustatud. Loksuvad ühendused võivad põhjustada ebastabiilsust ja ebatäpseid saagimistoiminguid.
- Paigaldage ja eemaldage elektriline tööriist ainult siis, kui see on transpordiasendis (suuniseid transpordiasendi kohta vaadake ka vastava elektrilise tööriista kasutusjuhendist). Vastasel juhul võib elektrilise tööriista raskuskese olla nii ebasoodus, et seda ei saa kindlalt kinni hoida.
- Kasutage väljundkomplektile kinnitatud elektritööriista ainult tööpingil. Ilma tööpingita ei püsi elektritööriistaga väljundkomplekt püsti ja võib ümber minna.
- Kontrollige, et pikad ja rasked töödeldavad detailid töölauda tasakaalust välja ei vii. Pikad ja rasked töödeldavad detailid tuleb vabast otsast toestada.
- Ärge pange töölaua kokkulükkamisel ega teineteisest eemale nihutamisel sõrmi liigendite lähedusse. Sõrmi võidakse muljuda.