Mērinstrumenta uzstādīšana/izlīdzināšana
Novietojiet statīvu stabilā pozīcijā un nodrošiniet to pret apgāšanos vai noslīdēšanu. Uzlieciet mērinstrumentu ar vītni stiprināšanai uz statīva (13) uz statīva vītnes un cieši pieskrūvējiet mērinstrumentu ar statīva fiksācijas skrūvi.
Aptuveni izlīdziniet statīvu.
Īsākos attālumos mērinstrumentu ir atļauts pārnēsāt uzstādītu uz statīva. Lai novērstu mērinstrumenta bojājumus, transportēšanas laikā statīvs jātur vertikāli; to nedrīkst novietot līmeniski, piemēram, pārliekot pār plecu.
Izlīdziniet mērinstrumentu, izmantojot līmeņa regulētājskrūves (12), tā, lai gaisa burbulis atrastos sfēriskā līmeņrāža (7) centrā.
Pagriežot pirmās divas līmeņa regulētājskrūves A un B, pārvietojiet gaisa burbuli centrālajā pozīcijā starp tām. Pēc tam pagrieziet trešo līmeņa regulētājskrūvi C, līdz gaisa burbulis nonāk sfēriskā līmeņrāža centrā.
Kompensators ļauj novērst mērinstrumenta nolieci no līmeniska stāvokļa, kas ir atlikusi pēc tā izlīdzināšanas ar sfēriskā līmeņrāža palīdzību.
Darba laikā regulāri pārbaudiet (piemēram, skatoties līmeņrāža spogulī (3)), vai gaisa burbulis joprojām atrodas sfēriskā līmeņrāža centrā.
Noņemiet objektīva (1) aizsargvāciņu.
Pagrieziet tālskati pret kādu gaišu objektu vai turiet baltu papīra lapu tā objektīva (1) priekšā. Grieziet okulāru (6), līdz tēmēkļa krusts kļūst skaidri saskatāms, ass un izteikti melns.
Pagrieziet tālskati nivelēšanas līstes virzienā, vajadzības gadījumā izmantojot tēmēkli orientējošai notēmēšanai (2). Grieziet rokturi fokusa regulēšanai (16), līdz nivelēšanas līstes iedaļu lauks kļūst ass un skaidri saskatāms. Griežot rokturi precīzai regulēšanai sānu virzienā (14), precīzi salāgojiet tēmēkļa krustu ar nivelēšanas līstes centru.
Ja tālskatis ir pareizi nofokusēts, tēmēkļa krusts un nivelēšanas līstes attēls nedrīkst savstarpēji pārvietoties, lietotāja acij pārvietojoties attiecībā pret okulāru.