Puštanje u rad
- Obratite pažnju na napon mreže! Napon strujnog izvora mora biti usaglašen sa podacima na tipskoj tablici električnog alata.
Pomoću točkića za biranje broja vibracija (1) možete unapred da izaberete potrebni broj vibracija i tokom rada.
1–2 | niski broj vibracija |
3–4 | srednji broj vibracija |
5–6 | visoki broj vibracija |
Potreban broj vibracija zavisi od materijala i radnih uslova i može se dobiti praktičnom probom.
Konstantna elektronika drži broj vibracija u praznom hodu i opterećenju skoro konstantne i obezbeđuje ravnomerni učinak u radu.
Posle dužeg rada sa malim brojem vibracija trebalo bi električni alat ostaviti da se okreće radi hlađenja oko 3 minuta pri maksimalnom broju vibracija.
Na raspolaganju su dva režima rada sa različitim učincima skidanja materijala. Za grubo brušenje gurnite prekidač za izbor režima rada (14) ka napred, a za fino brušenje gurnite prekidač za izbor režima rada (14) ka pozadi dok zvučno ne ulegne.
- Ne menjajte režim rada tokom brušenja! Postoji opasnost od povrede.
Režim rada grubo brušenje (prisilni zahvat)
Ovaj režim rada sa visokim učinkom skidanja materijala preporučuje se za obradu veoma grubih, neosetljivih površina kao i za poliranje brušenjem. Zbog prisilnog zahvata brusnog tanjira postiže se nepromenjeno ekscentar i rotaciono gibanje.
Režim rada fino brušenje (slobodan hod)
Ovaj način rada preporučuje se za obradu osetljivih površina kao i za fino poliranje. Zbog slobodnog hoda brusnog tanjira postiže se rotaciono gibanje zavisno od pritiska, uz nepromenjeno ekscentar gibanje. Promenom pritiska možete dodatno dozirati skidanje materijala brušenjem.