Drošības noteikumi dimanta urbjmašīnām
- Veicot urbšanu ar ūdens pievadīšanu urbuma vietai, aizvadiet ūdeni prom no lietotāja darba vietas vai arī lietojiet ierīci šķidruma savākšanai. Šādi piesardzības pasākumi ļaus uzturēt sausu lietotāja darba vietu un samazināt elektriskā trieciena saņemšanas risku.
- Veicot darbības, kuru laikā griešanas piederums var skart slēptus vadus vai paša instrumenta elektrokabeli, turiet elektroinstrumentu aiz izolētajām noturvirsmām. Griešanas piederumam skarot spriegumnesošus vadus, spriegums nonāk arī uz elektroinstrumenta nenosegtajām metāla daļām, kā rezultātā lietotājs var saņemt elektrisko triecienu.
- Veicot urbšanu ar dimanta urbjiem, nēsājiet dzirdes orgānu aizsargus. Trokšņa iedarbība var izraisīt dzirdes zaudēšanu.
- Ja urbis iestrēgst urbumā, pārtrauciet izdarīt spiedienu uz urbi un izslēdziet instrumentu. Atklājiet iestrēgšanas cēloni un veiciet korektīvas darbības, lai novērstu urbja iestrēgšanu.
- Atsākot urbšanu laikā, kas dimanta urbis atrodas urbumā, pirms instrumenta iedarbināšanas pārliecinieties, ka urbis spēj brīvi griezties. Ja urbis ir iestrēdzis urbumā, tas var nesākt griezties, instruments var tikt pārslogots vai arī dimanta urbis var tikt izbrīvēts no urbuma.
- Ja urbšanas statne tiek stiprināta uz apstrādājamā priekšmeta ar enkuru vai citu stiprināšanas ierīču palīdzību, nodrošiniet, lai izmantojamie enkuri spētu noturēt un atslogot instrumentu tā lietošanas laikā. Ja apstrādājamais priekšmets ir neizturīgs vai porains, enkurs var tikt izrauts, izraisot urbšanas statnes nokrišanu no apstrādājamā priekšmeta.
- Ja urbšanas statne tiek stiprināta uz apstrādājamā priekšmeta ar vakuuma paneļa palīdzību, novietojiet vakuuma paneli uz apstrādājamā priekšmeta virsmas vietā, kur tā ir gluda, tīra un nav poraina. Nestipriniet urbšanas statni uz daudzslāņu virsmām, piemēram, uz flīzēm vai uz kompozītiem pārklājumiem. Ja apstrādājamā priekšmeta virsma nav gluda, līdzena un pietiekoši stipra, vakuuma panelis var atrauties no apstrādājamā priekšmeta.
- Pirms urbšanas pārliecinieties, ka vakuuma pakāpe ir pietiekoša. Ja vakuuma pakāpe nav pietiekoša, vakuuma panelis var atrauties no apstrādājamā priekšmeta.
- Nekad neveiciet urbšanu ar instrumentu, kas ir nostiprināts vienīgi ar vakuuma paneļa palīdzību, izņemot gadījumus, kad urbšana notiek lejupvirzienā. Gadījumā, ja vakuums izzūd, vakuuma panelis atraujas no apstrādājamā priekšmeta.
- Veidojot urbumus caur sienām vai griestiem, nodrošiniet, lai tiktu pasargātas personas un to darba vietas, kas atrodas sienas vai griestu otrā pusē. Urbis var iziet cauri urbumam vai arī serdenis var izkrist sienas vai griestu otrā pusē.
- Nelietojiet šo instrumentu urbšanai virs galvas, ja urbšana notiek ar ūdens pievadīšanu urbuma vietai. Ja elektroinstrumentā iekļūst ūdens, pieaug elektriskā trieciena saņemšanas risks.
-
Lietojot piemērotu metālmeklētāju, pārbaudiet, vai apstrādes vietu nešķērso slēptas komunālapgādes līnijas, vai arī griezieties pēc konsultācijas vietējā komunālās saimniecības iestādē. Darbinstrumenta saskaršanās ar elektropārvades līniju var izraisīt aizdegšanos vai būt par cēloni elektriskajam triecienam. Bojājums gāzes pārvades līnijā var izraisīt sprādzienu. Darbinstrumentam skarot ūdensvada cauruli, var tikt bojātas materiālās vērtības, kā arī strādājošā persona var saņemt elektrisko triecienu.
- Nēsājiet neslīdošus apavus. Tas ļaus izvairīties no savainojumiem, kas var rasties, kājām paslīdot uz gludas virsmas.
- Nekad nedarbiniet elektroinstrumentu bez kopā ar to piegādātā noplūdes strāvas aizsargreleja (PRCD).
- Pirms sākat darbu, pārbaudiet, ka noplūdes strāvas aizsargrelejs (PRCD) darbojas pareizi. Ja noplūdes strāvas aizsargrelejs (PRCD) ir bojāts, to nogādājiet remontam Bosch servisa centrā vai nomainiet.
- Sekojiet, lai darba zonā atrodošās personas un arī pats elektroinstruments nesaskartos ar izplūstošo ūdeni.
- Neizlaidiet elektroinstrumentu no rokām, pirms tas nav pilnīgi apstājies. Pēc instrumenta izslēgšanas tajā iestiprinātais darbinstruments zināmu laiku turpina rotēt un var izraisīt savainojumus.
- Pirms urbjmašīnas iestiprināšanas pareizi samontējiet urbšanas statni. Tikai pareizi samontēta urbšanas statne spēj nodrošināt urbjmašīnas nevainojamu funkcionēšanu.
- Pirms urbjmašīnas lietošanas stingri iestipriniet to urbšanas statnē. Urbjmašīnai izslīdot urbšanas statnē, var tikt zaudēta kontrole pār to.
- Nostipriniet urbšanas statni uz stingras, līdzenas virsmas. Urbšanas statnei izslīdot vai nosveroties, urbjmašīnu nav iespējams droši un vienmērīgi vadīt.
- Novietojiet savienojošo elektrokabeli drošā attālumā no apstrādes vietas. Bojāts vai samezglojies elektrokabelis var būt par cēloni elektriskā trieciena saņemšanai.
- Nepārslogojiet urbšanas statni un nelietojiet to kā kāpnes vai sastatnes. Urbšanas statnes pārslogošana vai stāvēšana uz tās var izraisīt tās smaguma centra pārvietošanos augšup, kā rezultātā statne var apgāzties.
- Laikā, kad urbšanas statne netiek lietota, uzglabājiet to bērniem nepieejamā vietā. Neļaujiet lietot iekārtu personām, kas nav iepazinušās ar tās lietošanu vai arī nav izlasījušas šos norādījumus. Ja iekārtu lieto nekompetentas personas, tā var apdraudēt cilvēku veselību.
- Pirms jebkādu darbu veikšanas ar urbšanas statni vai urbjmašīnu, kā arī darba pārtraukumu un nelietošanas periodu laikā nodrošiniet urbšanas statni pret nejaušu pārvietošanos, stingri pieskrūvējot noturbremzi.
- Elektroinstrumentu drīkst darbināt tikai no piemērota sprieguma un pietiekošas jaudas elektrotīkla, kas ir apgādāts ar aizsargzemējuma ķēdi.
- Pirms ekspluatācijas vienmēr nostipriniet urbšanas statni, izmantojot dībeļus vai vakuumstiprināšanas komplektu (papildpiederums), lai novērstu urbšanas statnes nejaušu apgāšanos laikā, kad uz tās ir nostiprināta dimanta urbjmašīna ar tajā iestiprinātu kroņurbi.
- Sekojiet, lai ūdens šļūtenes, savienojumi un ūdens savākšanas gredzens (papildpiederums) būtu nevainojamā stāvoklī. Ik reizi pirms darba nomainiet bojātās vai nolietotās daļas. Ja no elektroinstrumenta daļām izplūst ūdens, pieaug elektriskā trieciena saņemšanas risks.
- Pievienojiet elektroinstrumentu elektrotīklam ar efektīvu aizsargzemējuma ķēdi. Elektrotīkla kontaktligzdai un pagarinātājkabelim jābūt aprīkotiem ar funkcionēt spējīgu aizsargzemējuma vadu.