Ūdens dzesēšanas vai putekļu uzsūkšanas ierīces pievienošana
Ja mitrās vai sausās urbšanas kroņurbji netiek pietiekoši dzesēti, kroņurbja dimanta segmenti var tikt bojāti vai arī kroņurbis var iestrēgt urbumā. Tāpēc mitrās urbšanas laikā kroņurbim jāpievada dzesējošais ūdens, bet sausās urbšanas laikā jānodrošina efektīva putekļu uzsūkšana.
Ja nepieciešams palielināt jau izveidota urbuma diametru, pirms urbšanas tas rūpīgi jāaizver, lai nodrošinātu efektīvu kroņurbja dzesēšanu.
- Elektroinstrumentam pievienotās šļūtenes, ventiļi vai citi piederumi nedrīkst traucēt urbšanu.
Novietojiet ūdens pievadīšanas adapteri (12) uz savienotāja ar āķu fiksatoru (6) un līdz galam spēcīgi pagrieziet to pulksteņa rādītāju kustības virzienā.
Atveriet ūdens padeves ventili (10). Pievienojiet ūdens padeves šļūteni ventiļa savienotājam (11). Ūdeni var pievadīt no pārnesamās ūdens spiedientvertnes (papildpiederums) vai arī no stacionārās ūdensapgādes sistēmas.
Lai mitrās urbšanas laikā savāktu no urbuma izplūstošo ūdeni, jālieto ūdens savākšanas gredzens un universālais vakuumsūcējs mitrajai un sausajai uzsūkšanai (abi papildpiederumi).
Ūdens savākšanas gredzens skatīt Piederumi/rezerves daļas ir paredzēts izmantošanai kopā ar dimanta urbšanas statni GCR 180 un dimanta urbjmašīnu GDB 180 WE.
Izgrieziet blīvvākā atvērumu, kura izmēri atbilst vēlamajam urbuma diametram.
Līdz galam iebīdiet stiprinošo atsperi (33) spraugā starp dibenplāksni (25) un urbšanas statnes kolonnu (20). Sekojiet, lai stiprinošās atsperes noliektā mala būtu vērsta lejup.
Novietojiet ūdens savākšanas gredzenu tam paredzētajā vietā un noguldiet uz tā izciļņiem stiprinošo atsperi (fiksējošie āķi stiprinošās atsperes galos kalpo, lai spiestu atsperi augšup).
Atsperes piespiedējspēks spiež ūdens savākšanas gredzenu un tā blīvi pie pamatnes, kas novērš ūdens izplūšanu, pateicoties universālā putekļsūcēja radītajam vakuumam.
Dažu materiālu, piemēram, svinu saturošu krāsu, dažu koksnes šķirņu, minerālu un metālu putekļi var būt kaitīgi veselībai. Pieskaršanās šādiem putekļiem vai to ieelpošana var izraisīt alerģiskas reakcijas vai elpošanas ceļu saslimšanu elektroinstrumenta lietotājam vai darba vietai tuvumā esošajām personām.
Atsevišķu materiālu putekļi, piemēram, putekļi, kas rodas, zāģējot ozola vai dižskābarža koksni, var izraisīt vēzi, īpaši tad, ja koksne iepriekš ir tikusi ķīmiski apstrādāta (ar hromātu vai koksnes aizsardzības līdzekļiem). Azbestu saturošus materiālus drīkst apstrādāt vienīgi personas ar īpašām profesionālām iemaņām.
- Pielietojiet apstrādājamajam materiālam vispiemērotāko putekļu uzsūkšanas metodi.
- Darba vietai jābūt labi ventilējamai.
- Darba laikā ieteicams izmantot masku elpošanas ceļu aizsardzībai ar filtrēšanas klasi P2.
Ievērojiet jūsu valstī spēkā esošos priekšrakstus, kas attiecas uz apstrādājamo materiālu.
Novietojiet uzsūkšanas adapteri (13) uz savienotāja ar āķu fiksatoru (6) un līdz galam spēcīgi pagrieziet to pulksteņa rādītāju kustības virzienā.
Savienojiet uzsūkšanas šļūteni (15) ar vienu no šai sistēmai atbilstošajiem un lietošanai ieteiktajiem universālajiem putekļsūcējiem mitrai un sausai uzsūkšanai skatīt Piederumi/rezerves daļas, pievienojot to pie vakuumsūcēja uzsūkšanas īscaurules (14).