Saugos nuorodos dirbantiems su deimantinėmis gręžimo mašinomis
- Jei atliekate gręžimo darbus, kurių metu reikia naudoti vandenį, jį nuveskite nuo operatoriaus darbo vietos arba naudokite skysčių surinkimo įrangą. Tokios prevencijos priemonės padeda išlaikyti operatoriaus darbo zoną sausą ir sumažina elektros smūgio riziką.
- Jei atliekate darbus, kurių metu darbo įrankis gali kliudyti paslėptus elektros laidus arba paties elektrinio įrankio maitinimo laidą, su elektriniu įrankiu dirbkite laikydami jį už izoliuotų vietų. Prisilietus prie laido, kuriuo teka elektros srovė, metalinėse prietaiso dalyse gali atsirasti įtampa ir trenkti elektros smūgis.
- Kai dirbate su deimantinio gręžimo mašina, dėvėkite klausos apsaugos priemones. Dėl triukšmo poveikio galima prarasti klausą.
- Jei grąžtas įstringa, įrankio nebespauskite ir išjunkite elektrinį įrankį. Nustatykite ir pašalinkite grąžto strigimo priežastį.
- Prieš vėl pradėdami gręžti ruošinį deimantinio gręžimo mašina patikrinkite, ar grąžtas laisvai sukasi. Jei grąžtas įstrigęs, elektrinio įrankio nebus galima įjungti, jis gali būti veikiamas per didelės apkrovos arba gali būti, kad deimantinio gręžimo mašiną reikės atskirti nuo ruošinio.
- Pritvirtindami gręžimo stovą prie ruošinio inkarais ir tvirtinimo detalėmis įsitikinkite, kad naudojama tvirtinimo įranga gali išlaikyti mašiną naudojimo metu. Jei ruošinys yra per minkštas arba porėtas, inkaras gali išsitraukti, dėl ko gręžimo stovas atsiskirs nuo ruošinio.
- Pritvirtindami gręžimo stovą prie ruošinio vakuuminiu padu, padą pastatykite ant lygaus, švaraus, neakyto paviršiaus. Netvirtinkite ant specialia danga dengtų paviršių, pvz., plytelių ir kompozicinės dangos. Jei ruošinys nėra lygus, plokščias arba gerai pritvirtintas, padas gali atsiskirti nuo ruošinio.
- Prieš pradėdami gręžti ir gręždami įsitikinkite, kad yra tinkamas vakuumas. Jei vakuumas yra netinkamas, padas gali atsiskirti nuo ruošinio.
- Niekada negręžkite gręžimo mašina, kuri pritvirtinta tik vakuuminiu padu, išskyrus tuos atvejus, kai gręžiate žemyn. Vakuumui dingus, padas atsiskirs nuo ruošinio.
- Kai gręžiate per sienas ar lubas, užtikrinkite, kad kitoje pusėje būtų apsaugoti žmonės ir darbo vieta. Pro kiaurymę gali praeiti grąžtas arba kitoje pusėje gali nukristi šerdis.
- Nenaudokite šio įrankio gręžti virš galvos, jei gręžiant turi būti tiekiamas vanduo. Jei į elektrinį įrankį patenka vandens, padidėja elektros smūgio rizika.
-
Prieš pradėdami darbą, tinkamais ieškikliais patikrinkite, ar po norimais apdirbti paviršiais nėra pravestų elektros laidų, dujų ar vandentiekio vamzdžių; jei abejojate, galite pasikviesti į pagalbą vietinius komunalinių paslaugų teikėjus. Kontaktas su elektros laidais gali sukelti gaisro bei elektros smūgio pavojų. Pažeidus dujotiekio vamzdį, gali įvykti sprogimas. Pažeidus vandentiekio vamzdį, galima padaryti daug materialinės žalos arba gali trenkti elektros smūgis.
- Avėkite neslystančius batus. Tokiu būdu išvengsite susižeidimų, kurie gresia paslydus ant slidaus pagrindo.
- Niekada nenaudokite elektrinio įrankio be kartu pateikto nuotėkio srovės apsauginio jungiklio (PRCD).
- Kaskart prieš pradėdami dirbti patikrinkite, ar tinkamai veikia nuotėkio srovės apsauginis jungiklis (PRCD). Jei nuotėkio srovės apsauginis jungiklis (PRCD) pažeistas, dėl jo remonto ar pakeitimo kreipkitės į Bosch klientų aptarnavimo tarnybą.
- Saugokite, kad ištekančio vandens nepatektų nei ant darbo zonoje esančių asmenų, nei ant elektrinio įrankio.
- Niekada nepalikite elektrinio įrankio, kol jis visiškai nesustojo. Iš inercijos besisukantys darbo įrankiai gali sužeisti.
- Prieš pradėdami montuoti gręžimo mašiną, tinkamai surinkite gręžimo stovą. Siekiant užtikrinti nepriekaištingą veikimą, labai svarbu tinkamai sumontuoti.
- Prieš pradėdami dirbti su gręžimo mašina, gerai pritvirtinkite ją prie gręžimo stovo. Gręžimo mašinai nuslydus gręžimo stove, galima prarasti kontrolę.
- Gręžimo stovą pritvirtinkite ant tvirto, lygaus pagrindo. Jei gręžimo stovas gali pasislinkti arba svyruoti, gręžimo mašina gali būti vedama nelygiai ir nesaugiai.
- Gręžimo mašinos jungiamąjį laidą laikykite toliau nuo darbo vietos. Pažeisti arba susipynę laidai gali tapti elektros smūgio priežastimi.
- Neveikite gręžimo stovo per didele apkrova ir nenaudokite jo kaip kopėčių arba pastolių. Veikiant stovą per didele apkrova arba ant jo stovint, gręžimo stovo svorio centras gali pasislinkti į viršų ir stovas gali nuvirsti.
- Nenaudojamą gręžimo stovą laikykite vaikams neprieinamoje vietoje. Neleiskite prietaisu naudotis asmenims, kurie neišmano, kaip su juo elgtis arba nėra perskaitę šių nurodymų. Prietaisai yra pavojingi, kai su jais dirba nepatyrę asmenys.
- Prieš pradėdami bet kokius gręžimo stovo arba gręžimo mašinos techninės priežiūros darbus, prieš darbo pertraukėles ar gręžimo stovu baigę naudotis, kad prietaisas nepradėtų netikėtai judėti, užtraukite stabdį su fiksatoriumi.
- Elektrinį įrankį leidžiama prijungti tik prie pakankamų parametrų elektros tinklo su apsauginiu laidu.
- Kad gręžimo stovas, esant įstatytai deimantinio gręžimo mašinai ir gręžimo karūnai, netikėtai nenuvirstų, jį visada pritvirtinkite mūrvinėmis arba vakuumu (papildoma įranga).
- Stebėkite, kad žarnos, kuriomis teka vanduo, jungiamosios dalys bei vandens surinkimo žiedas (papildoma įranga) būtų nepriekaištingos būklės. Prieš pradėdami prietaisą vėl naudoti, pakeiskite pažeistas ir susidėvėjusias dalis. Iš prietaiso dalių ištekantis vanduo padidina elektros smūgio riziką.
- Elektrinį įrankį prijunkite prie tinkamai įžeminto elektros tinklo. Kištukinis lizdas ir ilginamasis laidas turi būti su apsauginiu laidu.