Uzsākot lietošanu
- Sargājiet mērinstrumentu no mitruma un saules staru tiešas iedarbības.
- Nepakļaujiet instrumentu ļoti augstas vai ļoti zemas temperatūras iedarbībai un straujām temperatūras svārstībām. Piemēram, neatstājiet mērinstrumentu ilgāku laiku automašīnā. Ja ir ievērojamas temperatūras svārstības, vispirms pagaidiet, līdz mērinstrumenta temperatūra izlīdzinās ar apkārtējās vides temperatūru; pirms turpināt darbu, vienmēr pārbaudiet precizitāti, kā ir norādīts sadaļā skatīt Mērinstrumenta precizitātes pārbaude.
Ļoti augsta vai ļoti zema temperatūra vai straujas temperatūras svārstības var nelabvēlīgi ietekmēt mērinstrumenta precizitāti.
- Sargājiet mērinstrumentu no stipriem triecieniem, neļaujiet tam krist. Ja mērinstruments ir ticis pakļauts stiprai mehāniskai iedarbībai, pirms darba turpināšanas vienmēr jāpārbauda tā precizitāte, kā norādīts sadaļā skatīt Mērinstrumenta precizitātes pārbaude.
- Transportēšanas laikā izslēdziet mērinstrumentu. Izslēdzot mērinstrumentu, tiek fiksēts svārsta mezgls, kas spēcīgu svārstību iespaidā varētu tikt bojāts.
Lai ieslēgtu mērinstrumentu, pārbīdiet ieslēdzēju/izslēdzēju (16) pozīcijā „ On” (ja lieto svārsta fiksatoru) vai pozīcijā „ On” (ja lieto pašizlīdzināšanos). Mērinstruments uzreiz pa izvadlūkām (1) raida lāzera starus, kas veido līnijas.
- Nevērsiet lāzera staru citu personu vai mājdzīvnieku virzienā un neskatieties lāzera starā pat no liela attāluma.
Lai izslēgtu mērinstrumentu, pārbīdiet ieslēdzēju/izslēdzēju (16) pozīcijā Off. Kad izslēdz mērinstrumentu, tiek fiksēts tā svārsta mezgls.
- Neatstājiet ieslēgtu mērinstrumentu bez uzraudzības un pēc lietošanas to izslēdziet. Lāzera stars var apžilbināt tuvumā esošās personas.
Ja tiek pārsniegta maksimāli pieļaujamā darba temperatūra, kas ir 40 °C, mērinstruments automātiski izslēdzas, šādi pasargājot no sabojāšanās lāzera diodi. Pēc atdzišanas mērinstruments atkal ir gatavs darbam, un to no jauna var ieslēgt.
Mērinstrumenta temperatūrai tuvojoties maksimāli pieļaujamajai darba temperatūras vērtībai, lāzera līniju spožums pakāpeniski samazinās.
Mērierīce ir aizsargāta pret spēcīgu elektrostatisku izlādi (ESD). Gadījumā, ja mērierīce ir elektrostatiski uzlādēta (piem., ar pieskaršanos vidē ar zemu gaisa mitrumu), tā automātiski izslēdzas. Šādā gadījumā ieslēgšanas/izslēgšanas slēdzi (16) no jauna ieslēdziet.
Ja apmēram 120 min nenospiež nevienu mērinstrumenta taustiņu, tas automātiski izslēdzas, tādējādi saudzējot akumulatoru.
Lai mērinstrumentu pēc automātiskas izslēgšanās no jauna ieslēgtu, ieslēdzēju (16) var vispirms pārvietot stāvoklī „Off“ (Izslēgts) un tad no jauna ieslēgt mērinstrumentu, kā arī var vienreiz nospiest lāzera darba režīma izvēles taustiņu (7) vai uztvērēja režīma ieslēgšanas taustiņu (5).
Lai deaktivizētu automātiskās pašizlīdzināšanās funkciju, nospiediet lāzera darba režīma izvēles taustiņu (7) un turiet to nospiestu vismaz 3 sekundes ilgi laikā, kad mērinstruments ir ieslēgts. Automātiskās pašizlīdzināšanās funkcijas deaktivizēšanu apstiprina lāzera staru īslaicīga mirgošana.
Lai aktivizētu automātiskās pašizlīdzināšanās funkciju, izslēdziet un no jauna ieslēdziet mērinstrumentu.
Pēc mērinstrumenta ieslēgšanas tonālais signāls vienmēr ir aktivizēts.
Lai deaktivizētu vai aktivizētu tonālo signālu, vienlaicīgi nospiediet lāzera darba režīma izvēles taustiņu (7) un uztvērēja režīma ieslēgšanas taustiņu (5) un turiet šos taustiņus nospiestus vismaz 3 sekundes ilgi.
Apstiprinot tonālā signāla aktivizēšanu vai deaktivizēšanu, noskan trīs īsi tonālie signāli.