Saugos nuorodos dirbantiems su kombinuotaisiais pjūklais
- Niekada neatsistokite ant elektrinio įrankio. Jei elektrinis įrankis apvirstų arba jūs netyčia prisiliestumėte prie pjūklo disko, galite sunkiai susižaloti.
- Rankenos turi būti sausos, švarios ir neriebaluotos. Tepalu ar alyva išteptos rankenos yra slidžios, todėl galite nesuvaldyti pjūklo.
- Su elektriniu įrankiu dirbkite tik tada, kai iš darbo zonos ir nuo apdirbamo ruošinio pašalinsite visus reguliavimo įrankius, medžio drožles ir t.t. Maži medžio gabalėliai arba kiti daiktai, kurie prisiliečia prie besisukančio pjūklo disko, gali dideliu greičiu atšokti link dirbančiojo.
- Nuolat prižiūrėkite, kad ant grindų nebūtų medienos drožlių ir kitų medžiagų likučių. Priešingu atveju, ant jų galite paslysti ar už jų užkliūti.
- Elektrinį įrankį naudokite tik tokiems ruošiniams, kurie nurodyti naudojimo pagal paskirtį skyriuje. Priešingu atveju elektrinis įrankis gali būti veikiamas per didelės apkkrovos.
- Jei pjūklo diskas užstringa, išjunkite elektrinį įrankį ir ramiai laikykite ruošinį, kol pjūklo diskas visiškai sustos. Kad išvengtumėte atatrankos, ruošinį pajudinkite tik pjūklo diskui visiškai sustojus. Prieš vėl įjungdami elektrinį įrankį, pašalinkite pjūklo disko užstrigimo priežastį.
- Nenaudokite atšipusių, įtrūkusių, sulinkusių ar pažeistų pjūklo diskų. Neaštrūs ar netinkamai praskėsti pjūklo dantys palieka siauresnį pjovimo taką, todėl atsiranda per didelė trintis, stringa pjūklo diskas ir sukeliama atatranka.
- Naudokite tik tinkamo dydžio pjūklo diskus ir su tinkama tvirtinimo kiauryme (pvz., rombo formos arba apvalia). Jei pjūklo diskas netinka pjūklo tvirtinimo detalėms, jis gali pasislinkti nuo centro, todėl galite prarasti įrankio kontrolę.
- Nenaudokite pjovimo diskų, pagamintų iš didelio atsparumo greitapjovio plieno (HSS). Tokie diskai gali greitai sulūžti.
- Baigę dirbti nelieskite pjūklo disko, kol jis neatvėso. Pjūklo diskas dirbant su prietaisu labai įkaista.
- Reguliariai tikrinkite laidą, o dėl pažeisto laido remonto kreipkitės į įgaliotas Bosch elektrinių įrankių remonto dirbtuves. Pakeiskite pažeistą ilginamąjį laidą. Taip galima garantuoti, jog elektrinis įrankis išliks saugus naudoti.
- Nenaudojamą elektrinį įrankį laikykite saugioje vietoje. Sandėliavimo vieta turi būti sausa ir užrakinama. Taip sandėliuojamas elektrinis įrankis nebus pažeistas ir juo nepasinaudos nepatyrę asmenys.
- Niekada nepalikite elektrinio įrankio, kol jis visiškai nesustojo. Iš inercijos besisukantys darbo įrankiai gali sužeisti.
- Niekuomet nedirbkite su elektriniu įrankiu, jeigu maitinimo laidas yra pažeistas. Jeigu darbo metu bus pažeistas ar nutrūks maitinimo laidas, jo nelieskite, bet tuojau pat ištraukite kištuką iš elektros tinklo lizdo. Pažeisti laidai padidina elektros smūgio riziką.
- Elektrinis įrankis tiekiamas su įspėjamuoju lazerio spindulio ženklu (žr. „Simboliai ir jų reikšmės“).
- Nenuimkite įspėjamųjų ženklų nuo elektrinio įrankio.
Nenukreipkite lazerio spindulio į žmones ar gyvūnus ir patys nežiūrėkite į tiesioginį ar atspindėtą lazerio spindulį. Lazeriniais spinduliais galite apakinti kitus žmones, sukelti nelaimingus atsitikimus arba pakenkti akims. |
- Jei į akis buvo nukreipta lazerio spinduliuotė, akis reikia sąmoningai užmerkti ir nedelsiant patraukti galvą iš spindulio kelio.
- Nedarykite jokių lazerinio įtaiso pakeitimų.
- Saugokite, kad vaikai be priežiūros nenaudotų elektrinio įrankio. Jie netikėtai gali apakinti kitus asmenis arba patys save
- Jei įspėjamojo lazerio spindulio ženklo tekstas yra ne jūsų šalies kalba, prieš pradėdami naudoti pirmą kartą, ant įspėjamojo ženklo užklijuokite kartu su prietaisu pateiktą lipduką jūsų šalies kalba.
Saugos nuorodos naudojant kaip skersavimo ir suleidimo pjūklą
- Įsitikinkite, kad apsauginis gaubtas gerai veikia ir gali laisvai judėti. Niekada neužblokuokite jo atviroje padėtyje.
- Kai elektrinis įrankis veikia, iš pjovimo zonos niekada nebandykite pašalinti pjovimo likučių, medienos drožlių ar pan. Pirmiausia nustatykite elektrinio įrankio svertą į ramybės padėtį ir išjunkite elektrinį įrankį.
- Pjūklo diską artinkite prie ruošinio tik tada, kai elektrinis įrankis įjungtas. Priešingu atveju iškyla atatrankos pavojus, jei pjūklo diskas užstrigtų ruošinyje.
- Visada gerai įtvirtinkite apdorojamą ruošinį. Neapdorokite ruošinių, kurie yra per maži, kad juos būtų galima gerai įtvirtinti. Priešingu atveju atstumas nuo jūsų rankos iki besisukančio pjovimo disko bus per mažas.
- Niekada nenaudokite elektrinio įrankio be įstatomosios plokštelės. Pažeistą plokštelę būtinai pakeiskite. Be geros būklės stalo įdėklo galite susižeisti į pjūklo diską.
- Įtvirtinkite ruošinį. Tvirtinimo įranga arba spaustuvais įtvirtintas ruošinys yra užfiksuojamas žymiai patikimiau nei laikant ruošinį ranka.
Saugos nuorodos naudojant kaip stalinės diskinės pjovimo staklės
- Įsitikinkite, kad apsauginis gaubtas gerai veikia ir gali laisvai judėti. Prieš pradedant pjauto jos turi būti prigludusios prie stalo, o pjaunant – prie ruošinio; jas atvertoje būsenoje užfiksuoti draudžiama.
- Niekada nedėkite rankos už pjūklo disko, norėdami prilaikyti ruošinį, pašalinti medžio drožles arba dėl kitų priežasčių. Priešingu atveju atstumas nuo jūsų rankos iki besisukančio pjūklo disko bus per mažas.
- Ruošinį pridėkite tik prie besisukančio pjūklo disko. Priešingu atveju iškyla atatrankos pavojus, jei pjūklo diskas užstrigtų ruošinyje.
- Visada pjaukite tik vieną ruošinį. Vienas virš kito ar vienas po kitu esantys ruošiniai gali užblokuoti pjūklo diską arba pjaunant gali pasislinkti vienas kito atžvilgiu.
- Visada naudokite lygiagrečiąją arba kampinę atramą. Tada pjausite tiksliau ir sumažinsite pjūklo strigimo tikimybę.