Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa pracy z akumulatorowym pistoletem do uszczelniania
- Po automatycznym wyłączeniu pistoletu do uszczelniania nie należy naciskać ponownie na włącznik/wyłącznik. Może to doprowadzić do uszkodzenia akumulatora.
- Podczas pracy z akumulatorowym pistoletem do uszczelniania należy stosować środki ochrony osobistej zalecane przez producenta materiałów eksploatacyjnych. Informacje na ten temat podane są w karcie charakterystyki materiału eksploatacyjnego. Zawsze należy nosić okulary ochronne i rękawice, odpowiednie do pracy z substancjami chemicznymi. W zależności od materiału mogą być konieczne dodatkowe środki ochrony.
- Elektronarzędzie jest przeznaczone wyłącznie do stosowania substancji uszczelniających i klejów w powszechnie stosowanych saszetkach i kartuszach. Surowo zabrania się stosowania innych rodzajów materiałów lub specjalnych systemów opakowań.
- Podczas stosowania substancji lotnych lub niebezpiecznych należy zapewnić dobrą wentylację w miejscu pracy i w razie potrzeby założyć odpowiedni aparat oddechowy.
- Upewnić się, że saszetki i kartusze dla tego elektronarzędzia mają właściwy rozmiar. Upewnić się, że saszetki i kartusze są dobrze dopasowane do uchwytu saszetek i kartuszy, a uchwyt jest starannie zamocowany do elektronarzędzia. Dopiero wtedy można przystąpić do wyciskania materiału.
- Nie wolno próbować wyciskać materiału z niewłaściwie zamocowanego lub zatkanego kartusza.
- Aby zapobiec niebezpieczeństwu wyrzucania części w powietrze, należy upewnić się, że elektronarzędzie nie jest użytkowane z poluzowaną nakrętką przednią. W przypadku zablokowania dyszy podczas użytkowania, należy wymienić dyszę.
- Podczas użytkowania nie wolno kierować elektronarzędzia w swoją stronę ani w stronę innych osób.
- W razie uszkodzenia akumulatora lub stosowania go niezgodnie z przeznaczeniem może dojść do wystąpienia oparów. Akumulator może się zapalić lub wybuchnąć. Należy zadbać o dopływ świeżego powietrza, a w przypadku wystąpienia dolegliwości skontaktować się z lekarzem. Opary mogą podrażnić drogi oddechowe.
- Nie modyfikować ani nie otwierać akumulatora. Istnieje niebezpieczeństwo zwarcia.
- Ostre przedmioty, takie jak gwoździe lub śrubokręt, a także działanie sił zewnętrznych mogą spowodować uszkodzenie akumulatora. Może wówczas dojść do zwarcia wewnętrznego akumulatora i do jego przepalenia, eksplozji lub przegrzania.
- Akumulator należy stosować wyłącznie w urządzeniach producenta. Tylko w ten sposób można ochronić akumulator przed niebezpiecznym dla niego przeciążeniem.
Akumulator należy chronić przed wysokimi temperaturami, np. przed stałym nasłonecznieniem, przed ogniem, zanieczyszczeniami, wodą i wilgocią. Istnieje zagrożenie zwarcia i wybuchu. |