Wskazówki bezpieczeństwa
Należy przeczytać wszystkie wskazówki dotyczące bezpieczeństwa i zalecenia. Nieprzestrzeganie wskazówek dotyczących bezpieczeństwa i zaleceń może doprowadzić do porażenia prądem elektrycznym, pożaru i/lub poważnych obrażeń ciała.
Należy starannie przechowywać wszystkie wskazówki dotyczące bezpieczeństwa i zalecenia dla dalszego zastosowania.
- Ubranie nie jest przeznaczone do użytkowania przez dzieci oraz osoby o ograniczonych funkcjach fizycznych, sensorycznych lub umysłowych, ani przez osoby nieposiadające doświadczenia i/lub odpowiedniej wiedzy.
Ubranie może być użytkowane przez dzieci powyżej 8 lat, osoby o ograniczonych funkcjach fizycznych, sensorycznych lub umysłowych, a także osoby nieposiadające doświadczenia i/lub odpowiedniej wiedzy, jeżeli znajdują się one pod nadzorem osoby odpowiedzialnej za ich bezpieczeństwo, lub osoby te zostały poinstruowane, jak należy bezpiecznie posługiwać się ubraniem i rozumieją związane z tym niebezpieczeństwa. W przeciwnym wypadku istnieje niebezpieczeństwo niewłaściwej obsługi, a także ryzyko doznania urazów.
- Dzieci powinny znajdować się pod nadzorem. Tylko w ten sposób można zagwarantować, że nie będą się one bawiły ubraniem.
- Dzieci mogą czyścić i konserwować niniejsze ubranie jedynie pod nadzorem.
- W razie stwierdzenia występowania u siebie następujących objawów podczas użytkowania ubrania, należy natychmiast je z siebie zdjąć i skonsultować się z lekarzem. W przeciwnym wypadku istnieje zagrożenie wystąpienia porażenia cieplnego bądź udaru cieplnego.
Pierwsze objawy: wrażenie dyskomfortu; nadmierne pocenie się; bóle karku; mdłości; zawroty głowy i zaburzenia świadomości.
Możliwe objawy porażenia cieplnego bądź udaru cieplnego: mdłości i wymioty; pulsujący ból głowy; zawroty głowy i zaburzenia świadomości; brak pocenia się; zaczerwieniona, gorąca i sucha skóra; osłabienie mięśni lub skurcze; przyspieszone bicie serca; szybki, płytki oddech; zmiany w zachowaniu, takie jak uczucie splątania, dezorientacja lub chwiejny chód; utrata przytomności.
- Ubrania nie powinny użytkować osoby cierpiące na choroby, które powodują zwiększenie wrażliwości na przegrzanie, oraz osoby, u których zastosowano implanty. W drugim przypadku pacjent powinien skonsultować się ze swoim lekarzem i/lub producentem implantu, czy istnieją przeciwwskazania do użytkowania ubrania podgrzewanego elektrycznie.
- W ciepłym otoczeniu należy zawsze wyłączać podgrzewanie ubrania. Istnieje niebezpieczeństwo doznania udaru cieplnego.
- Nie wolno używać ubrania do ogrzewania małych dzieci, osób nieporadnych, śpiących lub nieprzytomnych, jak również osób z zaburzeniami krążenia. Użytkownik ubrania musi być w stanie bezpośrednio odczuć temperaturę ubrania i ocenić własne samopoczucie, aby uniknąć przegrzania.
- Ubranie nie jest przeznaczone do użytkowania w szpitalach.
- Nie wolno wpinać szpilek ani innych ostrych przedmiotów w ubranie. Uszkodzony element grzejny lub uszkodzony przewód wtyczki powoduje niewłaściwe działanie ubrania i zwiększa ryzyko porażenia prądem elektrycznym lub pożaru.
- Nie wolno stosować przewodu wtyczki do celów, do których nie został on przewidziany; nie wolno nosić ani ciągnąć ubrania za przewód, nie wolno też wyłączać akumulatora, pociągając za przewód. Przewód należy trzymać z dala od oleju, ostrych krawędzi lub ruchomych części urządzeń. Nie wolno zginać przewodu. Uszkodzony element grzejny lub uszkodzony przewód wtyczki powoduje niewłaściwe działanie ubrania i zwiększa ryzyko porażenia prądem elektrycznym lub pożaru.
- Ubranie nie jest wodoszczelne. Wnikająca do ubrania woda zwiększa niebezpieczeństwo porażenia prądem. Jeżeli mimo wzmożonych środków ostrożności, ubranie uległoby zamoczeniu, należy natychmiast wyłączyć akumulator i wyjąć go z adaptera.
- Nagrzanego ubrania nie wolno składać, nie wolno też kłaść niczego na ubraniu. Uszkodzony element grzejny lub uszkodzony przewód wtyczki powoduje niewłaściwe działanie ubrania i zwiększa ryzyko porażenia prądem elektrycznym lub pożaru.
- Należy szczegółowo przestrzegać wskazówek dotyczących pielęgnacji i czyszczenia ubrania. W przypadku niedostatecznej dbałości o ubranie istnieje ryzyko porażenia prądem lub pożaru.
- Przed przystąpieniem do przechowywania ubrania, należy odczekać, aż ubranie całkowicie ostygnie.
- Ubranie należy regularnie kontrolować pod kątem zużycia lub uszkodzeń. W razie stwierdzenia usterek lub gdy ubranie było nieprawidłowo stosowane, nie wolno go użytkować. Należy zwrócić je w punkcie sprzedaży.
- Naprawę uszkodzonego ubrania należy zlecić jedynie wykwalifikowanemu fachowcowi i tylko przy użyciu oryginalnych części zamiennych. Tylko w ten sposób zagwarantowane zostanie zachowanie bezpieczeństwa użytkowania ubrania.
- Nie wolno modyfikować ogrzewanej odzieży roboczej. Nie wolno przesuwać elementów grzejnych.
- Nie otwierać akumulatora. Istnieje niebezpieczeństwo zwarcia.
- W razie uszkodzenia akumulatora lub stosowania go niezgodnie z przeznaczeniem może dojść do wystąpienia oparów. Akumulator może się zapalić lub wybuchnąć. Należy zadbać o dopływ świeżego powietrza, a w przypadku wystąpienia dolegliwości skontaktować się z lekarzem. Opary mogą podrażnić drogi oddechowe.
- W przypadku nieprawidłowej obsługi lub uszkodzenia akumulatora może dojść do wycieku palnego elektrolitu z akumulatora. Należy unikać kontaktu z nim, a w przypadku niezamierzonego zetknięcia się z elektrolitem, należy umyć dane miejsce wodą. Jeżeli ciecz dostała się do oczu, należy dodatkowo skonsultować się z lekarzem. Elektrolit może doprowadzić do podrażnienia skóry lub oparzeń.
- Ostre przedmioty, takie jak gwoździe lub śrubokręt, a także działanie sił zewnętrznych mogą spowodować uszkodzenie akumulatora. Może wówczas dojść do zwarcia wewnętrznego akumulatora i do jego przepalenia, eksplozji lub przegrzania.
- Nieużywany akumulator należy trzymać z dala od spinaczy, monet, kluczy, gwoździ, śrub lub innych małych przedmiotów metalowych, które mogłyby spowodować zmostkowanie styków. Zwarcie pomiędzy stykami akumulatora może spowodować oparzenia lub pożar.
- Akumulator należy stosować wyłącznie w urządzeniach producenta. Tylko w ten sposób można ochronić akumulator przed niebezpiecznym dla niego przeciążeniem.
- Akumulatory należy ładować wyłącznie w ładowarkach zalecanych przez producenta. Ładowanie akumulatorów innych, niż te, które zostały dla danej ładowarki przewidziane, może spowodować zagrożenie pożarowe.
Akumulator należy chronić przed wysokimi temperaturami, np. przed stałym nasłonecznieniem, przed ogniem, zanieczyszczeniami, wodą i wilgocią. Istnieje zagrożenie zwarcia i wybuchu. |
- Ubranie wraz z umieszczonym w nim akumulatorem należy chronić przed wysokimi temperaturami, np. przed stałym nasłonecznieniem, przed ogniem, wodą i wilgocią. Istnieje zagrożenie wybuchem.
- OSTROŻNIE! Należy stosować wyłącznie akumulatory zalecane w rozdziale „Dane techniczne”. Zastosowanie akumulatorów innego rodzaju może spowodować ich eksplozję.
- Nie należy wkładać akumulatora do adaptera, jeżeli jego przyciski odblokowujące są złamane lub uszkodzone. Akumulator może wypaść w czasie jego użytkowania.
- Należy przestrzegać wskazówek dotyczących utylizacji akumulatorów.