Uruchamianie
- Należy zwrócić uwagę na napięcie sieciowe! Napięcie źródła prądu musi zgadzać się z danymi na tabliczce znamionowej elektronarzędzia. Elektronarzędzia przeznaczone do pracy pod napięciem 230 V można przyłączać również do sieci 220 V.
- Przełącznik kierunku obrotów (6) wolno przestawiać tylko przy wyłączonym elektronarzędziu.
Za pomocą przełącznika obrotów (6) można zmienić kierunek obrotów elektronarzędzia. Przy naciśniętym włączniku/wyłączniku (8) jest to jednak niemożliwe.
Obroty w prawo: Do wkręcania wkrętów/śrub należy przesunąć znajdujący się po lewej stronie przełącznik kierunku obrotów (6) do dołu, a znajdujący się po prawej stronie – równocześnie do góry.
Obroty w lewo: Do odkręcania lub wykręcania wkrętów/śrub należy przesunąć znajdujący się po lewej stronie przełącznik kierunku obrotów (6) do góry, a znajdujący się po prawej stronie – równocześnie do dołu.
Aby włączyć elektronarzędzia, należy nacisnąć włącznik/wyłącznik (8) i przytrzymać w tej pozycji.
Aby zablokować naciśnięty włącznik/wyłącznik (8), należy nacisnąć przycisk blokady (7).
Aby wyłączyć elektronarzędzie, należy zwolnić włącznik/wyłącznik (8) lub jeśli użyto przycisku blokady (7), nacisnąć krótko włącznik/wyłącznik (8), a następnie go zwolnić.
Za pomocą tulei (3) można ustalić głębokość zanurzenia X łba wkrętu/śruby w materiale w 8 stopniach na każdy obrót. Każdy stopień odpowiada zmianie głębokości wkręcania o 0,25 mm.
Obracanie tulei (3) w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara zwiększa głębokość wkręcania, obracanie w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara zmniejsza głębokość wkręcania.
Właściwą głębokość wkręcania można ustalić, przeprowadzając wkręcanie próbne.