Пускане в експлоатация
- Съобразявайте се с напрежението на захранващата мрежа! Напрежението на захранващата мрежа трябва да съответства на данните, изписани на табелката на електроинструмента.
С помощта на потенциометъра (1) можете да изменяте честотата на вибрациите също и по време на работа.
1–2 | ниска честота на вибрации |
3–4 | средна честота на вибрации |
5–6 | висока честота на вибрации |
Оптималната честота на вибрациите зависи от обработвания материал и работните условия и се определя най-точно чрез изпробване.
Модулът за електронно управление поддържа честотата на вибрации на празен ход и под натоварване практически постоянна, с което запазва производителността постоянна.
След продължителна работа с ниска честота на вибрациите трябва да охладите електроинструмента, като го оставите да работи на празен ход прибл. 3 минути с максимална честота на вибрациите.
Можете да избирате между два режима на работа с различна интензивност на отнемане на материал. За грубо шлифоване избутайте избирателя на режими на работа (14) напред, а за фино шлифоване избутайте избирателя на режими на работа (14) назад докато не се фиксира с щракане.
- Не сменяйте режимите на работа, докато шлифовате! Съществува опасност от нараняване.
Режим на работа грубо шлифоване (твърдо предаване на движението)
Този режим на работа с интензивно отнемане на материал се използва за обработване на грапави твърди повърхности, както и за грубо полиране. Благодарение на твърдото предаване на движението на шлифоващия диск се осигурява постоянно ексцентриково и ротационно движение.
Режим на работа фино шлифоване (свободен ход)
Този режим на работа се използва за обработване на меки повърхности, както и за фино полиране. Благодарение на движението на шлифоващия диск на свободен ход скоростта на въртене зависи от силата на притискане, а ексцентриковото движение остава постоянно. Можете допълнително да контролирате отнемането на материал чрез промяна на силата на притискане.