Navodila za delo

Med delom z eno roko držite za ročaj (1), z drugo pa pomožni ročaj (15).

Rezkajte z enakomernim potiskanjem orodja.

Navpična oznaka sredine (11) na kotnem in višinskem prislonu označuje sredino utora (navpično glede na kolutni rezkar). Največja širina utora je označena z obema oznakama (10) na višinsko nastavljivem prislonu (9).

Pri nastavljanju višine si pomagajte z vodoravno oznako sredine (6) na osnovni plošči, ki označuje vodoravno sredino kolutnega rezkarja.

Na ohišju električnega orodja je puščica (13), ki označuje smer vrtenja kolutnega rezkarja.

Primere različnih spojev si lahko ogledate na straneh s shemami:

  • Kotni spoji: za izdelavo s kotnim vodilom glejte sliko C, za izdelavo z višinsko nastavljivim prislonom glejte sliko D
  • Zajeralni spoji: za izdelavo s kotnim vodilom glejte sliko E, za izdelavo z višinsko nastavljivim prislonom glejte sliko F
  • Vzdolžni in prečni spoji: za izdelavo s kotnim vodilom glejte sliko G, za izdelavo z višinsko nastavljivim prislonom glejte sliko H
  • Okvirni spoji: glejte sliko I
  • Sredinski spoji: glejte sliko J

Za trden spoj uporabite največji možen ploski moznik (lamele). Ustrezni ploski mozniki so na voljo v Boschevem programu pribora (glejte stran s priborom na koncu navodil za uporabo).

Za rezkanje obdelovancev, tanjših od 16 mm, namestite nasadno ploščo (17) na kotno vodilo (18). S tem poskrbite, da utor ni preblizu površine obdelovanca. Pri izračunu vodoravnega položaja za rezkanje upoštevajte debelino nasadne plošče.

Nasadno ploščo (17) uporabite tudi za zajeralne spoje tankih obdelovancev, da utor ne bo preglobok.

Če je mogoče, za rezkanje ozkih obdelovancev uporabite višinsko nastavljivi prislon (9). Poskrbite, da sta obe oznaki za največjo širino rezkarja (10) na obdelovancu.