Пускане в експлоатация

  • Задействайте превключвателя за посоката на въртене (3) само когато електроинструментът е в покой.

С помощта на превключвателя (3) можете да сменяте посоката на въртене на електро‌инструмента. Това обаче не е възможно при натиснат пусков прекъсвач (5).

Въртене надясно: За пробиване и завиване на винтове преместете превключвателя за посоката на въртене (3) от лявата страна нагоре и едновременно от дясната страна надолу.

Въртене наляво: За развиване на винтове и гайки преместете превключвателя за посоката на въртене (3) от лявата страна надолу и едновременно от дясната страна нагоре.

Пробиване и завиване

Поставете превключвателя (2) на символа "Пробиване".

Ударно пробиване

Поставете превключвателя (2) на символа "Ударно пробиване".

Превключвателят (2) попада в позиция с отчетливо прещракване и може да бъде превключван и при работещ електродвигател.

За включване на електроинструмента натиснете и задръжте пусковия прекъсвач (5).

За застопоряване на натиснатия пусков прекъсвач (5) натиснете бутона (4).

За изключване на електроинструмента отпуснете пусковия прекъсвач (5), съответно ако е застопорен с бутона (4), първо натиснете краткотрайно и след това отпуснете пусковия прекъсвач (5).

В зависимост от силата на натискане на пусковия прекъсвач (5) можете безстепенно да регулирате скоростта на въртене/честотата на ударите на работещия електроинструмент.

Лекият натиск върху пусковия прекъсвач (5) предизвиква малка скорост на въртене/ниска честота на ударите. С увеличаване на натиска се увеличава и скоростта на въртене, респ. честотата на ударите.

С потенциометъра (6) можете да установите необходимата скорост на въртене/честота на ударите също и по време на работа.

Необходимата скорост на въртене/честота на ударите зависи от обработвания материал и работните условия и може да бъде определена с изпробване.