Apkope un tīrīšana
- Atvienot vakuumsūcēja kontaktdakšu no elektrotīkla kontaktligzdas pirms vakuumsūcēja apkalpošanas, tīrīšanas vai iestatīšanas, piederumu nomaiņas vai novietošanas uzglabāšanai. Šāds piesardzības pasākums ļauj novērst vakuumsūcēja nejaušu ieslēgšanos.
- Lai vakuumsūcējs droši un efektīvi darbotos, tas regulāri jātīra, īpašu uzmanību pievēršot ventilācijas atverēm.
Ja nepieciešams nomainīt instrumenta elektrokabeli, tas jāveic firmas Bosch elektroinstrumentu servisa centrā vai pilnvarotā Bosch elektroinstrumentu remonta darbnīcā, jo tikai tā ir iespējams saglabāt vajadzīgo darba drošības līmeni.
- Veicot vakuumsūcēja apkopi un tīrīšanu, izmantojiet FFP2 vai augstākas klases aizsargmasku un pilnas aizsardzības vienreizējās lietošanas apģērbu, kas atbilst attiecīgajiem noteikumiem. Apkopi un tīrīšanu drīkst veikt tikai personas ar speciālista sertifikātu.
Vakuumsūcēja korpusu ir rūpīgi jānosūc un jānotīra ar mitru drānu vai jānoblīvē ar blīvēšanas materiālu, pirms vakuumsūcējs tiek izņemts no bīstamās zonas. Visas uzsūkšanas daļas ir jāuzskata par netīrām, ja tās nāk no bīstamās zonas, ir jāizpilda attiecīgie mēri. Visas detaļas, kas apkopes/remonta laikā nav tikušas pienācīgi notīrītas ir jānodod atkritumos (necaurlaidīgos maisos).
Veicot vakuumsūcēja apkalpošanu, lietotājam tas jāizjauc, jāiztīra un jāveic tā apkalpošana tā, lai netiktu apdraudēta apkalpojošā personāla un citu personu veselība. Lai samazinātu apkalpošanas darbu bīstamību, vakuumsūcējs pirms izjaukšanas jāiztīra. Apkopē ir iekļautas nodaļā Montāža aprakstītās darbības. Telpai, kurā vakuumsūcēju paredzēts izjaukt, jābūt labi vēdināmai. Apkalpošanas laikā izmantojiet individuālos darba aizsardzības līdzekļus.
Pēc vakuumsūcēja apkalpošanas rūpīgi jāiztīra darba vieta un jānotīra tās tuvumā esošie objekti.
Vismaz reizi gadā ražotājam vai speciāli apmācītai personai ir jāveic ierīces tehniskā pārbaude, piemēram, nosakot filtra bojājumus, vakuumsūcēja hermētiskumu un kontroles mehānisma funkciju.
Papildus minētajam reizi gadā ir jāveic filtra darbības pārbaude saskaņā ar EN 60335-2-69, 22.AA.201.2
Attiecīgā valsts var noteikt arī biežākas pārbaudes.
Ja filtra darbība vairs nav apmierinoša, filtrs ir jānomaina un pārbaude ir jāveic atkārtoti.
Vakuumsūcēja uzsūkšanas jauda ir atkarīga no filtra stāvokļa. Tāpēc regulāri tīriet filtru.
Nekavējoties nomainiet bojāto plakano aploču filtru (28).
- Atbrīvojiet abas stiprinājuma skrūves (38) un pabīdiet pārsega aizdares (19) drošības elementu uz leju.
- Pavelciet filtra pārsega aizdari (18) un atveriet filtra pārsegu (39).
- Satveriet plakano ieloču filtru (28) aiz atlocēm un izņemiet, pārvietojot augšup.
- Ar mitru audumu notīriet putekļus un netīrumus, kas ir izkrituši plakano ieloču filtra (28) izņemšanas laikā, no filtra pārsega (39)noslēdzošajām malām.
- Ievietojiet jaunu vai iztīrītu plakano ieloču filtru (28), sekojot, lai tas pareizi un cieši piegultu apmalēm.
- Aizveriet filtra pārsegu (39) (jāatskan dzirdama klikšķim).
- Pabīdiet pārsega aizdares drošības elementu (19) atkal uz augšu un stingri pieskrūvējiet abas drošības skrūves (38).