Drošības noteikumi
Izlasiet drošības noteikumus un norādījumus lietošanai. Drošības noteikumu un norādījumu neievērošana var izraisīt aizdegšanos un būt par cēloni elektriskajam triecienam vai nopietnam savainojumam.
Pēc izlasīšanas uzglabājiet šos noteikumus turpmākai izmantošanai.
- Šis karstā gaisa pūtējs nav paredzēts, lai to lietotu bērni un personas ar ierobežotām fiziskajām, sensorajām vai garīgajām spējām vai ar nepietiekošu pieredzi un zināšanām. Šo karstā gaisa pūtēju var lietot bērni no 8 gadu vecuma un personas ar ierobežotām fiziskajām, sensorajām vai garīgajām spējām, kā arī personas ar nepietiekošu pieredzi un zināšanām pie nosacījuma, ka darbs notiek par viņu drošību atbildīgas personas uzraudzībā vai arī šī persona sniedz norādījumus par drošu apiešanos ar karstā gaisa pūtēju un informē par briesmām, kas saistītas ar tā lietošanu. Pretējā gadījumā pastāv savainošanās briesmas izstrādājuma nepareizas lietošanas dēļ.
- Karstā gaisa ģeneratora lietošanas, tīrīšanas un apkalpošanas laikā uzraugiet bērnus. Tas ļaus nodrošināt, lai bērni nerotaļātos ar karstā gaisa ģeneratoru.
- Apejieties rūpīgi ar karstā gaisa pūtēju. Karstā gaisa pūtējs stipri sakarst, kas rada paaugstinātu aizdegšanās risku un sprādzienbīstamību.
- Ievērojiet īpašu piesardzību, strādājot viegli degošu materiālu tuvumā. Karstā gaisa plūsma un karstā sprausla var izraisīt putekļu vai gāzu aizdegšanos.
- Nestrādājiet ar karstā gaisa pūtēju vietās ar paaugstinātu sprādzienbīstamību.
- Ilgstoši nevirziet karstā gaisa plūsmu uz vienu un to pašu vietu. Viegli uzliesmojošas gāzes var izdalīties, piemēram, apstrādājot plastmasas, krāsas, lakas un citus līdzīgus materiālus.
- Ņemiet vērā, ka siltums var tikt novadīts arī uz nosegtiem viegli degošajiem materiāliem un izraisīt to aizdegšanos.
- Pēc lietošanas stabili novietojiet karstā gaisa pūtēju un pirms iesaiņošanas ļaujiet tam pilnībā atdzist, stāvot uz balstvirsmām. Instrumenta karstā sprausla var radīt bojājumus.
- Neatstājiet ieslēgtu karstā gaisa pūtēju bez uzraudzības.
- Kamēr karstā gaisa pūtējs netiek lietots, glabājiet to bērniem nepieejamā vietā. Neļaujiet karstā gaisa pūtēju lietot personām, kas nav iepazinušās ar tā lietošanu vai arī nav izlasījušas šos norādījumus. Ja karstā gaisa pūtēju lietot nekompetentas personas, tas var apdraudēt cilvēku veselību.
- Sargiet karstā gaisa pūtēju no lietus un mitruma. Mitrumam iekļūstot karstā gaisa pūtējā, palielinās elektriskās strāvas trieciena risks.
- Vienmēr nēsājiet aizsargbrilles. Aizsargbrilles ļauj samazināt savainošanās risku.
- Pirms iekārtas iestatījumu veikšanas, piederumu maiņas vai karstā gaisa pūtēja novietošanas glabāšanā izņemiet akumulatoru. Šis drošības pasākums ļaus novērst elektroinstrumenta patvaļīgu ieslēgšanos.
Labi vēdiniet savu darba vietu. Darba laikā nereti veidojas gāzes un tveiki, kas bieži vien ir kaitīgi veselībai.
- Nēsājiet aizsargcimdus un nepieskarieties karstajai sprauslai. Tā var radīt apdegumus.
- Nevērsiet karstā gaisa plūsmu uz cilvēkiem vai mājdzīvniekiem.
- Nelietojiet karstā gaisa pūtēju kā matu žāvētāju. Instruments veido gaisa plūsmu, kas ir ievērojami karstāka par matu žāvētāja veidoto gaisa plūsmu.
- Raugiet, lai karstā gaisa pūtējā nenonāktu svešķermeņi.
- Attālumam starp sprauslu un apstrādājamo priekšmetu jāatbilst apstrādājamā materiāla (metāla, plastmasas u.c.) īpašībām un paredzētajam apstrādes veidam. Vienmēr vispirms veiciet apstrādes mēģinājumu attiecībā uz gaisa plūsmu un temperatūru.
- Neatveriet akumulatoru. Tas var radīt īsslēgumu.
- Bojājuma vai nepareizas lietošanas rezultātā akumulators var izdalīt kaitīgus izgarojumus. Akumulators var aizdegties vai sprāgt. ielaidiet telpā svaigu gaisu un smagākos gadījumos meklējiet ārsta palīdzību. Izgarojumi var izraisīt elpošanas ceļu kairinājumu.
- Ja akumulators ir bojāts vai tiek nepareizi lietots, no tā var izplūst šķidrais elektrolīts. Nepieļaujiet elektrolīta nonākšanu saskarē ar ādu. Ja tas tomēr ir nejauši noticis, noskalojiet elektrolītu ar ūdeni. Ja elektrolīts nonāk acīs, nekavējoties griezieties pēc palīdzības pie ārsta. No akumulatora izplūdušais elektrolīts var izraisīt ādas iekaisumu vai pat apdegumu.
- Iedarbojoties uz akumulatoru ar smailu priekšmetu, piemēram, ar naglu vai skrūvgriezi, kā arī ārēja spēka iedarbības rezultātā akumulators var tikt bojāts. Tas var radīt iekšēju īsslēgumu, kā rezultātā akumulators var aizdegties, dūmot, eksplodēt vai pārkarst.
- Laikā, kad akumulators netiek lietots, nepieļaujiet tā kontaktu saskaršanos ar saspraudēm, monētām, atslēgām, naglām, skrūvēm vai citiem nelieliem metāla priekšmetiem, kas varētu izraisīt īsslēgumu. Īsslēgums starp akumulatora kontaktiem var radīt apdegumus un būt par cēloni ugunsgrēkam.
- Lietojiet akumulatoru vienīgi ražotāja izstrādājumos. Tikai tā akumulators tiek pasargāts no bīstamām pārslodzēm.
- Uzlādējiet akumulatorus vienīgi ar uzlādes ierīcēm, ko šim nolūkam ir ieteicis ražotājs. Katra uzlādes ierīce ir paredzēta tikai noteikta tipa akumulatoram, un mēģinājums to lietot cita tipa akumulatoru uzlādei var novest pie aizdegšanās.
Sargājiet akumulatoru no karstuma, piemēram, no ilgstošas atrašanās saules staros, kā arī no uguns, netīrumiem, ūdens un mitruma. Tas var radīt sprādziena un īsslēguma briesmas. |