Wskazówki dotyczące pracy

Moment obrotowy zależy od naprężenia spręży‌ny sprzęgła wyłączającego. Zarówno przy obro‌tach w prawo, jak i w lewo sprzęgło wyłączające reaguje po osiągnięciu uprzednio nastawionej wartości.

Do ustawiania momentu obrotowego należy używać wyłącznie narzędzia nastawczego (20) wchodzącego w zakres dostawy.

  • Przesunąć osłonę sprzęgła  do tyłu.
  • Włożyć narzędzie nastawcze (20) w małe wybrzuszenie (podkładka nastawcza (21)) sprzęgła i obrócić narzędzie nastawcze (20).

Obracając w kierunku zgodnym z ruchem wska‌zó‌wek zegara, osiągnie się wyższy moment ob‌rotowy, obracając w kierunku przeciwnym do ruchu wska‌zó‌wek zegara – niższy moment obrotowy.

  • Wyjąć narzędzie nastawcze (20). Przesunąć osłonę sprzęgła  aż do zamknięcia otworu, aby chronić sprzęgło przed zanieczyszczeniami.

Wskazówka: Ustawienie zależy od rodzaju połączenia śrubowego i można je ustalić drogą próby. Próbne połącze‌nie śru‌bo‌we należy skontrolować za pomocą klucza dyna‌mo‌metrycznego.

  • Ustawiony moment obrotowy powinien znaj‌do‌wać się w podanym zakresie wydajności, gdyż w przeciwnym wypadku nie zadziała sprzęgło wyłączające.
  • Należy regularnie kontrolować moment obrotowy.

Po osiągnięciu wstępnie ustawionego mo‌men‌tu obrotowego następuje reak‌cja sprzęgła wyłą‌czającego. Wskaźnik LED (5) świeci się na zielono.

Jeżeli wstępnie ustawiony moment obrotowy nie został osiągnięty, wskaźnik LED (5) świeci się na czerwono i rozlega się sygnał akustyczny. Sekwencję wkręcania należy powtórzyć.

Jeżeli podczas wkręcania zadziałało sprzęgło wyłą‌cza‌jące, wyłącza się silnik elektronarzędzia. Ponowne włączenie możliwe jest dopiero po prze‌rwie, trwającej 0,7 sekundy. W ten sposób można uniknąć niezamierzonego, zbyt mocnego dokręcenia wystar‌cza‌jąco mocno dokręconego połączenia śrubowego.