Norādījumi darbam

Griezes momenta ierobežošanas vērtība ir atka‌rīga no atsperes spiediena automātiskās apstā‌šanās sajūgā. Sajūgs ierobežo griezes momentu izvēlētajā līmenī abos darbinstrumenta grie‌šanās virzienos.

Lai iestatītu individuālu griezes momenta vērtību, lietojiet regulējošo rīku (20), kas tiek piegādāts kopā ar elektroinstrumentu.

  • Pabīdiet savienojuma vāciņu  uz aizmuguri.
  • Ievietojiet regulējošo rīku (20) savienojuma nelielajā izcilnī (regulējošā paplāksne (21)) un grieziet regulējošo rīku (20).

Griežot regulējošo rīku pulksteņa rādī‌tāju kustības virzienā, griezes momenta ierobe‌žo‌ša‌nas līmenis palielinās, bet, griežot to pretēji pulk‌steņa rādītāju kustības virzienam, griezes mo‌men‌ta ierobežošanas līmenis samazinās.

  • Izņemiet regulējošo darbinstrumentu (20). Lai pasargātu savienotāju no netīrumiem, pabīdiet savienotāja vāku , līdz atvere ir aizvērta.

Norāde: optimālais griezes momenta ierobežošanas līmenis ir atkarīgs no skrūvju savienojuma tipa, un to vislabāk izvēlēties praktisku mēģinājumu ceļā. Pirms darba veiciet mēģinājuma ie‌skrū‌vē‌ša‌nu, izmantojot īpašu at‌slē‌gu griezes mo‌menta mērīšanai.

  • Iestatiet griezes momenta ierobežošanas līmeni tikai norādītajās jaudas robežās, ārpus kurām automātiskās apstāšanās sajūgs nedarbojas.
  • Regulāri pārbaudiet griezes momentu.

Elektroinstrumenta griezes momentam sa‌snie‌dzot iepriekš iestatīto vērtību, nostrādā automātiskais apstāšanās sajūgs. Pie tam LED indikators (5) iedegas zaļā krāsā.

Ja iepriekš iestādītā griezes momenta vērtība netiek sasniegta, LED indikators (5) iedegas sarkanā krāsā, un ir dzirdams brīdinošs skaņas signāls. Šādā gadījumā skrūvēšanas operācija jāveic atkārtoti.

Ja skrūvēšanas laikā nostrādā automā‌tiskais apstāšanās sajūgs, tas izslēdz elek‌tro‌in‌stru‌‌men‌ta dzinēju. Elektroinstrumenta atkārtota ieslēgšana ir iespējama ne ātrāk, kā pēc 0,7 sekunžu ilgas pauzes. Tas ļauj novērst jau pieskrūvētu skrūvju nejaušu atkārtotu pieskrū‌vē‌šanu.