Указания за работа

Въртящият момент зависи от предварителното натягане на пружината на прекъсващия съеди‌нител. Прекъсващият съединител се задейства при достигане на зададения въртящ момент както при въртене надясно, така и при въртене наляво.

За настройване на индивидуалния въртящ момент използвайте само включения в окомплектовката инструмент за регулиране (20).

  • Избутайте капака за куплунга  назад.
  • Пъхнете работния инструмент (20) в малката вдлъбнатина (регулиращата шайба (21)) на съединителя и завъртете инструмента за регулиране (20).

Завъртане по посока на часовниковата стрел‌ка води до увеличаване на въртящия момент, завъртане обратно на часовниковата стрелка - до намаляване.

  • Извадете инструмента за регулиране (20). Избутайте капака за куплунга  докато отворът се затвори, за да предпазите куплунга от замърсяване.

Указание: Необходимият въртящ момент за‌виси от вида на винтовото съединение и се определя най-точно чрез изпробване на практика. Проверете пробно завитото съединение с динамометричен ключ.

  • Регулирайте въртящия момент само в посочения диапазон на мощността, тъй като в противен случай изключващият съединител не се задейства.
  • Проверявайте редовно въртящия момент.

При достигане на предварително уста‌новения въртящ момент изключ‌ва‌щият съединител се задейства. Свето‌диодът (5) светва зелено.

Ако предварително установеният въртящ мо‌мент не бъде достигнат, светодиодът (5) светва червено, и се чува звуков сигнал. Процесът на завиване трябва да се повтори.

Когато в процеса на завиване изключващият съединител се задейства, електродвигателят се изключва. Повторно включване е възможно едва след интервал от 0,7 секунди. Така се избягва пренавиването на вече затегнати винтови съединения.