Drošības noteikumi cauruļu presēšanas instrumentiem
Nekad neturiet pirkstus vai citas ķermeņa daļas cilindra un presēšanas knaibļu (tai skaitā starpžokļu vai presēšanas gredzenu) darbības zonā. Pirksti vai citas ķermeņa daļas var tikt saspiestas un līdz ar ievainotas.
- Strādājot ar elektroinstrumentu, nēsājiet aizargbrilles. Tādējādi jūs pasargāsiet savas acis no noplūduša hidrauliskā šķīduma un daļiņām, kas paceļas gaisā darba laikā.
- Elektroinstrumentu drīkst lietot tikai apmācīti speciālisti, kas vecāki par 16 gadiem. Tādējādi tiek samazināts cilvēku apdraudējums.
- Elektroinstrumentu drīkst lietot tikai viens cilvēks. Citiem cilvēkiem jāliek doties prom no elektroinstrumenta bīstamās zonas. Tādējādi tiek samazināts cilvēku apdraudējums.
- Darbiniet elektroinstrumentu tikai tad, kad instrumenta galva ir redzama un jūs varat pārliecināties, ka bīstamajā zonā neatrodas ķermeņa daļas. Tā jūs novērsīsiet savainojumus.
- Darbiniet elektroinstrumentu tikai ar roku. Ieslēgšanas/izslēgšanas un atiestatīšanas taustiņam jābūt sasniedzamam, lai to varētu iedarbināt ārkārtas situācijā.
- Cauruļu presēšanas instrumentu drīkst izmantot tikai ar ievietotām presēšanas knaiblēm. Presēšanas knaiblēm ir jābūt nevainojamā tehniskā stāvoklī. Nekādā gadījumā nemēģiniet remontēt bojātus presēšanas instrumenta uzliktņus (presēšanas knaibles, presēšanas gredzenus, gredzenveida knaibles u.c.). Utilizējiet pilnīgi visu bojāto presēšanas instrumenta uzliktni. Presēšanas instrumenta uzliktnis, kas ir metināts, slīpēts, urbts vai jebkādā citā veidā izmainīts, presēšanas procesa laikā var salūzt un radīt smagus ievainojumus. Ja netiek pilnībā nomainīts viss presēšanas instrumenta uzliktnis, tas var radīt komponentu trūkumu un smagus ievainojumus.
- Izmantojiet tikai piemērotas un Bosch ieteiktas presēšanas knaibles un cauruļu presēšanas savienotājelementus. Nepiemērotu presēšanas knaibļu un cauruļu presēšanas savienotājelementu kombināciju izmantošana var radīt nepilnīgu cauruļu savienojumu.
- Pēc presēšanas knaibļu izmantošanas pārbaudiet, vai slēdzis ir cieši nofiksēts. Tādējādi jūs nodrošināsiet, ka darba laikā presēšanas knaibles nejauši neatdalās.
- Ja elektroinstrumnets ir tik lielā mērā bojāts, ka elektriskie komponenti vai piedziņas detaļas ir atdalījušās, nekavējoties pārtrauciet darbu. Izņemiet akumulatoru un nododiet elektroinstrumentu remontā Boschklientu apkalpošanas dienestam. Neatbilstoši veikts remonts var radīt nopietnu risku lietotājam.
- Pēc cauruļu instalācijas darbu pabeigšanas ar piemērotiem kontroles līdzekļiem pārbaudiet, vai savienojumi ir hermētiski.
- Nekad neveiciet cauruļu presēšanu gāzes cauruļvadu tīklos, ja vien sistēmas pakalpojumu sniedzējs nav viennozīmīgi atļāvis izmantot šo elektroinstrumentu ar īpaši testētiem presēšanas savienotājelementiem.
- Ievērojiet cauruļu ievilkšanas norādījumus, ko sniedzis presēšanas savienotājelementu un cauruļu ražotājs.
- Izmantojot elektroinstrumentu, drīkst veikt ne vairāk kā 4 presēšanas darbības minūtē. Tādējādi netiks pieļauta elektroinstrumenta pārkaršana.
- Nepresējiet daļas, kas atrodas zem sprieguma. Tas var radīt elektriskā trieciena briesmas.
- Strādājot augstākā vietā, pārliecinieties, ka elektroinstruments ir pietiekami drošs pret nokrišanu un ka zem darba zonas neatrodas cilvēki. Veicot darbus virs galvas, lietojiet galvas aizsarlīdzekli. Tādējādi, nejauši nokrītot elektroinstrumentam, jūs varat izvairīties no savainojumiem un traumām.
- Neatbilstoši veikts remonts var radīt nopietnu risku lietotājam. Izmantojiet presēšanas instrumentu tikai tad, ja tas ir nevainojamā tehniskā stāvoklī. Bojājumus nekavējoties lieciet novērst, nododot instrumentu remontā Bosch klientu apkalpošanas dienestam. Neatbilstoši veikts remonts var radīt nopietnu risku lietotājam.
- Apkopes un remonta darbus drīkst veikt tikai Boschpilnvarotas darbnīcas. Neatbilstoši veikts remonts var radīt nopietnu risku lietotājam.
- Ja presēšanas laikā parādās traucējumi, nekavējoties nospiediet atiestatīšanas taustiņu un atlaidiet ieslēdzēju. Turiet atiestatīšanas taustiņu nospiestu tik ilgi, kamēr motors izslēdzas. Vārsts atveras un cilindrs ievirzās atpakaļ sākuma pozīcijā. Šādi var novērst kaitējumu cilvēkiem vai īpašumam.
- Ja pazūd eļļa, elektroinstruments jānosūta atpakaļ ražotājam.
- Izvairieties no saskares ar izdalījušos hidraulisko eļļu. Pēc nonākšanas saskarē rūpīgi nomazgājiet ādu ar ūdeni un ziepēm. Pēc nonākšanas saskarē nekavējoties skalojiet acis ar pietiekamu ūdens daudzumu vismaz 10 minūšu garumā. Nonākšana saskarē ar hidraulisko eļļu var izraisīt kairinājumu un alerģiskas reakcijas.
- Nelietojiet elektroinstrumentu sprādzienbīstamā vidē.
- Neizņemiet akumulatoru, pirms elektroinstruments nav droši apturēts.
- Neatveriet elektroinstrumentu. Tad vairs netiek garantēta droša lietošana, un garantijas tiesības tiek zaudētas.
- Bojājuma vai nepareizas lietošanas rezultātā akumulators var izdalīt kaitīgus izgarojumus. Akumulators var aizdegties vai sprāgt. ielaidiet telpā svaigu gaisu un smagākos gadījumos meklējiet ārsta palīdzību. Izgarojumi var izraisīt elpošanas ceļu kairinājumu.
- Neatveriet akumulatoru un neveiciet tam nekādas modifikācijas. Pastāv īsslēguma risks.
- Iedarbojoties uz akumulatoru ar smailu priekšmetu, piemēram, ar naglu vai skrūvgriezi, kā arī ārēja spēka iedarbības rezultātā akumulators var tikt bojāts. Tas var radīt iekšēju īsslēgumu, kā rezultātā akumulators var aizdegties, dūmot, eksplodēt vai pārkarst.
- Lietojiet akumulatoru vienīgi ražotāja izstrādājumos. Tikai tā akumulators tiek pasargāts no bīstamām pārslodzēm.
Sargājiet akumulatoru no karstuma, piemēram, no ilgstošas atrašanās saules staros, kā arī no uguns, netīrumiem, ūdens un mitruma. Tas var radīt sprādziena un īsslēguma briesmas. |