Sigurnosne napomene za vertikalne glodalice
- Električni alat držite isključivo za izolirane prihvatne površine jer bi rezač mogao zahvatiti vlastiti kabel. U slučaju doticaja sa žicama pod naponom i metalni će dijelovi električnog alata biti pod naponom, što može dovesti do električnog udara rukovatelja.
- Kliještima ili na drugačiji pametan način učvrstite i podložite izradak na stabilnoj platformi. Ako izradak držite rukom ili uz tijelo, bit će nestabilan i postoji mogućnost gubitka kontrole.
- Dopušteni broj okretaja glodala mora biti barem toliko visok kao maksimalni broj okretaja naveden na električnom alatu. Glodala, koja se vrte brže nego što je dopušteno, mogla bi se polomiti i razletjeti.
- Glodalo ili drugi pribor moraju točno odgovarati prihvatu (steznim kliještima) vašeg električnog alata. Radni alati, koji točno ne odgovaraju prihvatu električnog alata, okreću se nejednolično, vrlo jako vibriraju i mogu dovesti do gubitka kontrole nad električnim alatom.
- Električni alat približavajte izratku samo u uključenom stanju. Inače postoji opasnost od povratnog udarca ako bi se radni alat zaglavio u izratku.
- Svojim rukama se ne približavajte području glodanja i glodalu. Dodatnu ručku držite drugom rukom. Ako objema rukama držite glodalicu, tada vas neće ozlijediti glodalo.
- Nikada ne glodajte preko metalnih predmeta, čavala ili vijaka. Glodalo bi se moglo oštetiti i može doći do povećanih vibracija.
- Koristite prikladne detektore kako biste pronašli skrivene opskrbne vodove ili zatražite pomoć lokalnog distributera. Kontakt s električnim vodovima može dovesti do požara i električnog udara. Oštećenje plinske cijevi može dovesti do eksplozije. Probijanje vodovodne cijevi uzrokuje materijalne štete ili može prouzročiti električni udar.
- Ne koristite tupa ili oštećena glodala. Tupa ili oštećena glodala uzrokuju povećano trenje, mogu se ukliještiti i dovode do neravnoteže.
- Prije odlaganja električnog alata pričekajte da se zaustavi. Radni alat se može zaglaviti što može dovesti do gubitka kontrole nad električnim alatom.
- Električni alat čvrsto držite s obje ruke i zauzmite siguran i stabilan položaj tijela. S električnim alatom ćete sigurnije raditi ako ga budete držali s obje ruke.
UPOZORENJE
Pobrinite se da dugmasta baterija ne dospije u ruke djeci. Dugmaste baterije su opasne.
- Dugmaste baterije nikada se ne smiju progutati ili umetnuti u druge otvore u tijelu. Ako postoji sumnja da je dugmasta baterija progutana ili da je umetnuta u neki drugi otvor u tijelu, odmah potražite liječnika. Gutanje dugmaste baterije može u roku od 2 sata uzrokovati ozbiljne unutarnje opekline i smrt.
- Prilikom zamjene dugmaste baterije pazite na stručnu zamjenu dugmaste baterije. Postoji opasnost od eksplozije.
- Upotrebljavajte samo dugmaste baterije navedene u ovim uputama za uporabu. Ne upotrebljavajte druge dugmaste baterije ili neku drugu opskrbu energijom.
- Ne pokušavajte ponovno napuniti dugmastu bateriju i nemojte kratko spojiti dugmastu bateriju. Dugmasta baterija može postati propusna, eksplodirati, izgorjeti i ozlijediti osobe.
- Propisno izvadite i zbrinite ispražnjene dugmaste baterije. Ispražnjene dugmaste baterije mogu postati propusne i stoga mogu oštetiti proizvod ili ozlijediti osobe.
- Ne pregrijavajte dugmastu bateriju i ne bacajte je u vatru. Dugmasta baterija može postati propusna, eksplodirati, izgorjeti i ozlijediti osobe.
- Nemojte oštetiti dugmastu bateriju i nemojte je rastavljati. Dugmasta baterija može postati propusna, eksplodirati, izgorjeti i ozlijediti osobe.
- Oštećenu dugmastu bateriju ne dovodite u kontakt s vodom. Litij, koji izlazi, može s vodom proizvesti vodik i time dovesti do požara, eksplozije ili ozljeda osoba.
- Električni alat nemojte više koristiti ako se poklopac pretinca za baterije ne može više zatvoriti, izvadite dugmastu bateriju i popravite električni alat.