Bezpečnostní pokyny pro horní frézky
- Elektrické nářadí držte pouze za izolované uchopovací plochy, jelikož může dojít ke kontaktu nože s napájecím kabelem. Při řezu do živého vodiče může nechráněnými kovovými částmi elektrického nářadí vést elektrický proud a způsobit úraz obsluhy.
- Pro zajištění a podporu obrobku na stabilní ploše použijte svorky nebo jiný praktický způsob. Pokud držíte obrobek rukou nebo opíráte o tělo, je nestabilní a může vést ke ztrátě kontroly.
- Přípustné otáčky frézy musí být minimálně tak vysoké jako maximální otáčky uvedené na elektrickém nářadí. Frézy, které se otáčejí rychleji, než je přípustné, se mohou zlomit a rozletět.
- Frézy nebo další příslušenství musí přesně pasovat do upínání nástroje (upínací kleštiny) elektronářadí. Nástroje, které přesně nepasuje do upínání nástroje elektronářadí, se točí nerovnoměrně, velmi silně vibrují a mohou vést ke ztrátě kontroly.
- Elektronářadí veďte proti obrobku pouze zapnuté. Jinak hrozí nebezpečí zpětného rázu, pokud se nástroj v obrobku vzpříčí.
- Nedávejte ruce do oblasti frézování a na frézu. Druhou rukou držte přídavnou rukojeť. Když obě ruce drží frézku, nemůže dojít k jejich poranění frézou.
- Nikdy nefrézujte přes kovové předměty, hřebíky nebo šrouby. Fréza se může poškodit a vést ke zvýšeným vibracím.
- Použijte vhodné detekční přístroje na vyhledání skrytých rozvodných vedení nebo kontaktujte místní dodavatelskou společnost. Kontakt s elektrickým vedením může vést k požáru a zásahu elektrickým proudem. Poškození vedení plynu může vést k výbuchu. Proniknutí do vodovodního potrubí způsobí věcné škody nebo může způsobit zásah elektrickým proudem.
- Nepoužívejte tupé nebo poškozené frézy. Tupé nebo poškozené frézy způsobují zvýšené tření, mohou se zaseknout a vést k házivosti.
- Než elektronářadí odložíte, počkejte, dokud se nezastaví. Nasazovací nástroj se může vzpříčit a vést ke ztrátě kontroly nad elektronářadím.
- Elektronářadí držte při práci pevně oběma rukama a zaujměte stabilní postoj. Držení oběma rukama zajišťuje spolehlivější vedení elektronářadí.
VAROVÁNÍ
Zajistěte, aby se knoflíková baterie nedostala do rukou dětem. Knoflíkové baterie jsou nebezpečné.
- Knoflíkové baterie se nikdy nesmí spolknout ani dostat do jiných tělních otvorů. Pokud máte podezření, že došlo ke spolknutí knoflíkové baterie nebo že se knoflíková baterie dostala do jiného tělesného otvoru, okamžitě vyhledejte lékaře. Spolknutí knoflíkové baterie může během 2 hodin způsobit vážné vnitřní poleptání a smrt.
- Při výměně knoflíkové baterie dbejte na správnou výměnu. Hrozí nebezpečí výbuchu.
- Používejte pouze knoflíkové baterie uvedené v tomto návodu k obsluze. Nepoužívejte jiné knoflíkové baterie ani jiné napájení.
- Nepokoušejte se knoflíkovou baterii nabíjet a zabraňte zkratování knoflíkové baterie. Knoflíková baterie může přestat těsnit, může vybouchnout, vznítit se a poranit osoby.
- Vybité knoflíkové baterie vyjměte a řádně zlikvidujte. Vybité knoflíkové baterie mohou přestat těsnit, a tím může dojít k poškození výrobku nebo poranění osob.
- Knoflíkovou baterii nepřehřívejte a nevhazujte do ohně. Knoflíková baterie může přestat těsnit, může vybouchnout, vznítit se a poranit osoby.
- Knoflíkovou baterii nepoškozujte a nerozebírejte. Knoflíková baterie může přestat těsnit, vybouchnout, vznítit se a poranit osoby.
- Dbejte na to, aby se poškozená knoflíková baterie nedostala do kontaktu s vodou. Unikající lithium může společně s vodou vytvořit vodík, a způsobit tak požár, výbuch nebo poranění osob.
- Nepoužívejte elektrické nářadí, když nelze zavřít kryt přihrádky na baterii, vyjměte knoflíkovou baterii a nechte elektrické nářadí opravit.