Ohutusnõuded lintsaagide kasutamisel
- Tehes töid, mille puhul võib lõiketarvik tabada varjatud elektrijuhtmeid, hoidke elektrilist tööriista ainult käepideme isoleeritud pinnast. Lõiketarvik, mis puutub kokku pingestatud elektrijuhtmega, võib seada pinge alla elektrilise tööriista metallosad ja anda tööriista kasutajale elektrilöögi.
- Tooriku kinnitamiseks stabiilse aluse külge ja toestamiseks kasutage pitskruvisid, klambreid või muid sobivaid vahendeid. Kui hoiate toorikut käes või surute seda vastu oma keha, ei ole tagatud piisav stabiilsus ning tagajärjeks võib olla kontrolli kaotus tööriista üle.
- Hoidke käed töödeldavast piirkonnast eemal. Ärge viige sõrmi tooriku alla. Saelehega kokkupuute korral võite end vigastada.
- Viige seade töödeldava esemega kokku alles siis, kui seade on sisse lülitatud. Vastasel korral tekib tagasilöögi oht, kui tarvik toorikus kinni kiildub.
- Lülitage pärast töö lõpetamist elektriline tööriist välja ja tõmmake saelint alles siis lõikest välja, kui lint on seisma jäänud. Nii väldite tagasilööki ja saate tööriista ohutult käest panna.
- Kasutage ainult kahjustusteta, laitmatus korras saelinte. Kõverdunud või nürid saelindid võivad murduda või põhjustada tagasilöögi.
- Hoidke määrded või õli lintsaelehest eemal. Pühkige liigne õli enne saagimist jäägitult ära. Vastasel korral võib lintsaeleht libisema hakata.
- Ärge avaldage töötamise ajal saelindile tugevat survet. Liigne surve võib kaasa tuua saelindi kohalt libisemise või murdumise. On vigastuste oht.
- Ärge pidurdage saelinti pärast väljalülitamist külgsuunalise vastusurumisega. Saelint võib kahjustuda, murduda või põhjustada tagasilöögi.
- Ärge puudutage saelinti pärast tööd enne, kui see on jahtunud. Saelint läheb töötamisel väga kuumaks.
- Töötamisel hoidke elektrist tööriista tugevasti kahe käega ja võtke stabiilne asend. Elektriline tööriist püsib kahe käega hoides kindlamini käes.
- Enne käestpanekut oodake, kuni elektriline tööriist on seiskunud. Kasutatav tarvik võib kinni kiiluda ja põhjustada kontrolli kaotuse seadme üle.
- Aku vigastamise ja ebaõige käsitsemise korral võib akust eralduda aure. Aku võib põlema süttida või plahvatada. Õhutage ruumi, halva enesetunde korral pöörduge arsti poole. Aurud võivad ärritada hingamisteid.
- Ärge avage akut. Esineb lühise oht.
- Teravad esemed, näiteks naelad või kruvikeerajad, samuti löögid, põrutused jmt võivad akut kahjustada. Akukontaktide vahel võib tekkida lühis ja aku võib süttida, suitsema hakata, plahvatada või üle kuumeneda.
- Kasutage akut ainult valmistaja toodetes. Ainult sellisel juhul on aku kaitstud ohtliku ülekoormuse eest.
Kaitske akut kuumuse, sealhulgas pideva päikesekiirguse eest, samuti tule, mustuse, vee ja niiskuse eest. Plahvatus- ja lühiseoht. |