Montaż zabezpieczeń

Wskazówka: W przypadku uszkodzenia tarczy szlifierskiej podczas pracy urządzeniem lub w przypadku uszkodzenia uchwytów na osłonie lub elektronarzędziu, elektronarzędzie należy bezzwłocznie odesłać do punktu obsługi klienta (adresy są podane w rozdziale „Obsługa klienta oraz doradztwo dotyczące użytkowania“.

Otworzyć dźwignię mocującą (8). Założyć pokrywę ochronną (6) tak, aby występ ustalający (7) zaskoczył w rowku, umieszczonym na szyjce wrzeciona, a kołnierz oporowy pokrywy ochronnej nasunął się całkowicie na kołnierz elektronarzędzia, a następnie ustawić pokrywę ochronną (6) w żądanej pozycji. Zamknąć dźwignię mocującą (8).

  • Osłonę (6) należy ustawić w taki sposób, aby zapewnić osobie obsługującej ochronę przed padającymi iskrami.

Siłę mocowania zamknięcia pokrywy ochronnej (6) można zmieniać, odkręcając lub dokręcając śrubę regulacyjną (9). Należy zwrócić uwagę na poprawność osadzenia pokrywy ochronnej (6) i regularnie ją kontrolować.

Wskazówka: Występy ustalające na pokrywie ochronnej (6) uniemożliwiają zamontowanie pokrywy ochronnej, która nie pasuje do danego elektronarzędzia.

  • Podczas cięcia należy zawsze używać pokrywy ochronnej do cięcia (16).
  • Podczas cięcia kamienia należy zadbać o odpowiednie odsysanie pyłu.

Pokrywę ochronną do cięcia (16) montuje się w taki sam sposób jak pokrywę ochronną do szlifowania (6).

Pokrywę ochronną do cięcia z prowadnicą saneczkową (21) montuje się w taki sam sposób jak pokrywę ochronną do szlifowania.

Dzięki zamocowaniu rękojeści dodatkowej (4)/(30) do obudowy przekładni poprzez kabłąk na pokrywie odsysającej elektronarzędzie jest trwale połączone z pokrywą odsysającą. Do pokrywy odsysającej z prowadnicą saneczkową (21) można podłączyć odpowiedni odkurzacz firmy Bosch. Włożyć wąż odsysający z adapterem do odsysania pyłu w przewidziany do tego celu króciec na pokrywie odsysającej.

  • Przed pracami z użyciem gumowego talerza szlifierskiego (23) lub szczotki garnkowej / szczotki stożkowej / diamentowej koronki wiertniczej należy zawsze zamontować osłonę ręki (22).

Osłonę ręki (22) mocuje się razem z rękojeścią dodatkową (4)/(30).

Rękojeść dodatkową (4)/(30) należy przykręcić po prawej lub lewej stronie głowicy przekładni, w zależności od rodzaju pracy.

  • Elektronarzędzia należy używać wyłącznie z zamontowaną rękojeścią dodatkową (4)/(30).
  • Elektronarzędzia nie wolno używać, jeżeli rękojeść dodatkowa (4)/(30) jest uszkodzona. Nie wolno w żaden sposób modyfikować rękojeści dodatkowej (4)/(30).

Rękojeść dodatkowa tłumiąca drgania (30) zapewnia niski poziom drgań podczas obróbki, a co za tym idzie przyjemniejszą i bezpieczną pracę.