Pracovní pokyny
- Při hrubování s brusivem s pojivem používejte vždy ochranný kryt pro broušení (9).
- Nikdy nepoužívejte dělicí kotouče k hrubování.
- Při hrubování může ochranný kryt pro broušení (9) s namontovaným krytem pro dělení (10) narazit na obrobek a způsobit ztrátu kontroly.
Nejlepšího pracovního výsledku při hrubování dosáhnete při úhlu nastavení 30° až 40°. Pohybujte elektrickým nářadím s mírným přítlakem sem a tam. Obrobek se tak příliš nezahřeje, nezabarví se a nevzniknou rýhy.
- Při použití kotoučů s pojivem, které jsou schválené pro dělení i pro broušení, se musí používat ochranný kryt pro broušení (9) s namontovaným krytem pro dělení (10).
- Při broušení s vějířovým brusným kotoučem používejte vždy ochranný kryt pro broušení (9).
S vějířovým brusným kotoučem (příslušenství) můžete brousit i klenuté povrchy a profily. Vějířové brusné kotouče mají podstatně delší životnost, jsou méně hlučné a méně se při broušení zahřívají než běžné brusné kotouče.
- Při kartáčování s kotoučovými kartáči používejte vždy ochranný kryt pro broušení (9). Kartáčování s hrncovými kartáči / kuželovými kartáči lze provádět bez ochranného krytu.
- Při práci s hrncovým kartáčem nebo kuželovým kartáčem vždy namontuje ochranu ruku (16).
- Při překročení maximálních přípustných rozměrů kotoučových kartáčů se jejich dráty mohou zachytit za ochranný kryt a mohou prasknout.
Pořadí při montáži je vyobrazené na stránce s obrázky.
Hrncový kartáč / kuželový kartáč / kotoučový kartáč se závitem M14 musí být možné na brusné vřeteno našroubovat natolik, aby pevně doléhal k přírubě brusného vřetena na konci závitu brusného vřetena. Utáhněte hrncový kartáč / kuželový kartáč / kotoučový kartáč stranovým klíčem.
Pro upevnění kotoučového kartáče o průměru 22,22 mm nasaďte upínací přírubu s těsnicím kroužkem (11) na brusné vřeteno (15), našroubujte kruhovou matici (20) a utáhněte ji pomocí kolíkového klíče.
- Při dělení kovu s dělicími kotouči s pojivem nebo s diamantovými dělicími kotouči používejte vždy ochranný kryt pro broušení (9) s namontovaným krytem pro dělení (10).
- Při použití ochranného krytu pro broušení (9) pro dělení s dělicími kotouči s pojivem hrozí zvýšené riziko jiskření, částic a fragmentů kotouče při prasknutí kotouče.
Při rozbrušování pracujte s mírným posuvem přizpůsobeným řezanému materiálu. Na robzrušovací kotouč netlačte, nenatáčejte ho do šikmé polohy a nekmitejte s ním.
Dobíhající rozbrušovací kotouče nepřibrzďujte bočním protitlakem.
Elektrické nářadí je nutné vést vždy protiběžně. Jinak hrozí nebezpečí, že dojde k jeho nekontrolovanému vytlačení z řezu. Při řezání profilů a čtyřhranných trubek je nejlepší nasadit nářadí v místě nejmenšího průřezu.
- Při dělení kamene s dělicími kotouči s pojivem nebo s diamantovými dělicími kotouči na kámen/beton používejte vždy ochranný kryt pro broušení (9) s namontovaným krytem pro dělení (10).
- Při dělení kamene zajistěte dostatečné odsávání prachu.
- Noste ochrannou masku proti prachu.
- Elektronářadí se smí používat pouze pro řezání/broušení za sucha.
- Při použití ochranného krytu pro broušení (9) nebo ochranného krytu pro broušení (9) s namontovaným krytem pro dělení (10) pro dělení a broušení betonu nebo zdiva hrozí větší prašnost a vyšší riziko ztráty kontroly nad elektrickým nářadím, což může vést ke zpětnému rázu.
Pro oddělování kamene používejte nejlépe diamantové dělicí kotouče.
Při dělení mimořádně tvrdých materiálů, např. betonu s vysokým podílem kameniva, se může diamantový dělicí kotouč přehřívat a tím poškodit. Jasně na to ukazuje jiskření po obvodu diamantového dělicího kotouče.
V takovém případě přerušte dělení a nechte diamantový dělicí kotouč běžet naprázdno s nejvyššími otáčkami, aby vychladl.
Citelně se zpomalující postup práce a jiskření po obvodu kotouče jsou známkou ztupeného diamantového dělicího kotouče. Můžete ho znovu naostřit krátkými řezy do abrazivního materiálu, např. vápencového pískovce.