Varnostna opozorila za sesalnike
Preberite vsa varnostna opozorila in navodila. Neupoštevanje varnostnih napotkov in navodil lahko povzroči električni udar, požar in/ali hude poškodbe.
Vsa opozorila in napotke shranite za prihodnjo uporabo.
- Tega sesalnika ne smejo uporabljati otroci in osebe z omejenimi telesnimi, čutnimi ali duševnimi sposobnostmi oz. pomanjkljivimi izkušnjami in pomanjkljivim znanjem. V nasprotnem primeru obstaja nevarnost napačne uporabe in poškodb.
- Nadzirajte otroke. Poskrbite, da se otroci ne bodo igrali s sesalnikom.
- Upoštevajte vse varnostne predpise v zvezi z materiali, ki jih sesate.
- Ne sesajte prahu bukovega ali hrastovega lesa, prahu kamnin in azbesta. Te snovi so rakotvorne.
Sesalnik uporabljajte le, če ste prejeli vse potrebne informacije o uporabi sesalnika, o snoveh, ki jih boste sesali, in njihovem varnem odstranjevanju. Skrbno uvajanje v delo zmanjša možnosti za napačno uporabo in poškodbe.
Sesalnik je primeren za sesanje suhih snovi, za sesanje tekočin ga je dovoljeno uporabljati le, če poskrbite za ustrezne ukrepe. Vdor tekočin v orodje povečuje tveganje električnega udara.
- S sesalnikom ne sesajte gorljivih ali eksplozivnih tekočin, npr. bencina, olja, alkohola ali topil. Ne sesajte vročega, gorečega ali eksplozivnega prahu. Sesalnika ne uporabljajte v prostorih, kjer obstaja nevarnost eksplozije. Prah, pare ali tekočine se lahko vnamejo ali eksplodirajo.
Vtičnico uporabljajte samo v namen, določen v navodilih za uporabo.
Sesalnik izklopite takoj, ko izstopi pena ali voda, in izpraznite posodo. V nasprotnem primeru bi lahko poškodovali sesalnik.
- POZOR! Sesalnik je dovoljeno shranjevati samo v notranjih prostorih.
- POZOR! Plovec redno čistite in preverjajte, ali je morebiti poškodovan. V nasprotnem primeru se lahko njegovo delovanje poslabša.
- Če je uporaba sesalnika v vlažnem okolju neizogibna, uporabite stikalo za zaščito pred kvarnim tokom. Uporaba zaščitnega stikala zmanjšuje tveganje električnega udara.
- Pred vsako uporabo preizkusite sesalnik, kabel in vtič. Če na sesalniku odkrijete poškodbe, ga ne uporabljajte. Sesalnika ne odpirajte. Popravilo dovolite le usposobljenim strokovnjakom, ki pri delu uporabljajo originalne nadomestne dele. Poškodovani sesalniki, kabli in vtiči povečajo tveganje električnega udara.
- Ne zapeljite preko kabla in ga ne stiskajte. Ne vlecite za kabel, da bi tako odstranili vtič iz vtičnice ali premaknili sesalnik. Poškodovani kabli povečujejo tveganje električnega udara.
- Pred izvajanjem vzdrževalnih del, čiščenjem, spreminjanjem nastavitev, menjavo pribora ali shranjevanjem sesalnika izvlecite vtič iz vtičnice. S tem previdnostnim ukrepom boste preprečili nenameren zagon sesalnika.
- Poskrbite za dobro zračenje delovnega mesta.
- Sesalnik smejo popravljati samo usposobljeni strokovnjaki, ki pri svojem delu uporabljajo originalne nadomestne dele. Tako bo ohranjena varnost sesalnika.
V sesalniku je zdravju škodljiv prah. Praznjenje in vzdrževanje sesalnika ter odstranjevanje zbiralnikov za prah naj opravijo strokovnjaki. Potrebna je ustrezna osebna zaščitna oprema. Sesalnika ne uporabljajte, če filtrirni sistem ni nameščen skrbno in v celoti. V nasprotnem primeru lahko ogrozite svoje zdravje.
- Pred zagonom preverite, ali je sesalna cev v brezhibnem stanju. Pri tem naj sesalna cev ostane nameščena na sesalniku, saj bi se lahko v nasprotnem primeru iz njega usul prah. Posledično bi lahko ta prah vdihnili.
- Ne sedite na sesalniku. Sesalnik bi lahko poškodovali.
- Omrežni kabel in sesalno cev uporabljajte previdno. Lahko bi ogrozili druge ljudi.
- Sesalnika ne čistite tako, da vanj neposredno usmerite curek vode. Vdor vode v zgornji del sesalnika poveča nevarnost električnega udara.
- Sesalnik priključite na pravilno ozemljeno električno omrežje. Vtičnica in podaljšek morata imeti delujoč ozemljitveni vodnik.
- Vtičnice na sesalniku ne uporabljajte pri mokrem sesanju ali v vlažnih okoljih. Zaradi stika z vodo lahko pride do kratkega stika ali električnega udara.