Вказівки з техніки безпеки для фрезних машин
- Дискові фрези повинні бути розраховані щонайменше на ту кількість обертів, що зазначена на електроінструменті. Дискові фрези, що обертаються з перевищенням частоти обертів, можуть злетіти і призвести до поранень.
- Завжди користуйтеся захисним кожухом. Захисний кожух захищає оператора від уламків дискової фрези і випадкового контакту з нею.
- Завжди використовуйте фрезерні круги правильного розміру та з відповідним посадочним отвором. Фрезерні круги, що не підходять до монтажних деталей фрези, обертаються нерівно та призводять до втрати контролю.
- Підводьте електроінструмент до оброблюваної деталі тільки увімкнутим. При застряванні електроприладу в оброблюваній деталі існує небезпека відскакування.
- Не підставляйте руки в зону фрезерування і під фрезу. Другою рукою тримайтеся за додаткову рукоятку. Якщо обидві руки знаходяться на фрезі, вони не можуть бути поранені фрезою.
- У жодному разі не фрезеруйте по металевих предметах, цвяхах або гвинтах/шурупах. Це може пошкодити фрезу і призвести до збільшеної вібрації.
- Для знаходження захованих в стіні труб або електропроводки користуйтеся придатними приладами або зверніться в місцеве підприємство електро-, газо- і водопостачання. Зачеплення електропроводки може призводити до пожежі та ураження електричним струмом. Зачеплення газової труби може призводити до вибуху. Зачеплення водопровідної труби може завдати шкоду матеріальним цінностям.
- Не використовуйте тупі або пошкоджені фрези. Тупі або пошкоджені фрези призводять до завеликого тертя, можуть застрявати і призводять до дисбалансу.
- Під час роботи тримайте електроінструмент міцно обома руками і зберігайте стійке положення. Утримання обома руками дозволяє надійніше працювати електроінструментом.
- Закріплюйте оброблювану заготовку. За допомогою затискного пристрою або лещат оброблюваний матеріал фіксується надійніше ніж при триманні його в руці.
- Перед тим, як покласти електроінструмент, зачекайте, поки він не зупиниться. Адже робочий інструмент може зачепитися за що‑небудь, що призведе до втрати контролю над електроприладом.
- Завжди використовуйте додаткову рукоятку, що додається до електроінструменту. Втрата контролю над електроінструментом може призвести до тілесних ушкоджень.
- Використовуйте лише інструменти, вказані в інструкції з експлуатації. Не використовуйте відрізні круги або пиляльні диски.
- Перед введенням в експлуатацію перевірте, чи надійно закріплені фрезерні круги.
- Натискайте фіксатор шпинделя, лише коли електроінструмент повністю зупинений. Інакше це може призвести до пошкодження електроінструменту.
- Використовуйте електроінструмент тільки зі встановленим захисним кожухом. Це гарантує точність при роботі з електроінструментом.
- При пошкодженні або неправильній експлуатації акумуляторної батареї може виходити пар. Акумуляторна батарея може займатись або вибухати. Впустіть свіже повітря і – у разі скарг – зверніться до лікаря. Пар може подразнювати дихальні шляхи.
- Не вносьте конструктивних змін в акумуляторну батарею та не відкривайте її. Існує небезпека короткого замикання.
- Гострими предметами, напр., гвіздками або викрутками, або прикладанням зовнішньої сили можна пошкодити акумуляторну батарею. Можливе внутрішнє коротке замикання, загоряння, утворення диму, вибух або перегрів акумуляторної батареї.
- Використовуйте акумуляторну батарею тільки в продуктах виробника. Лише за таких умов акумулятор буде захищений від небезпечного перевантаження.
Захищайте акумуляторну батарею від тепла, зокрема, напр., від сонячних променів, вогню, бруду, води та вологи. Існує небезпека вибуху і короткого замикання. |