Монтиране на защитно съоръжение

Указание: След счупване на абразивен диск по време на работа или при повреждане на приспособленията за захващане на електроинструмента или на предпазния кожух електроинструментът трябва да бъде изпратен за ремонт в оторизиран сервиз за електроинструменти на Bosch, за адреси вж. раздел "Сервизна служба и консултация за приложения".

Отворете затегателния лост (11). Поставете предпазния кожух (8) с кодиращата гърбица (10) в кодиращия канал на шийката на вала, докато челото на предпазния кожух допре плътно до фланеца на електроинструмента и завъртете предпазния кожух (8) в желаната позиция. Затворете затегателния лост (11).

  • Настройте предпазния кожух (8) така, че да се предотвратява летенето на искри по посока на оператора.

Можете да регулирате силата на затягане на предпазния кожух (8) чрез завиване или развиване на регулиращия винт (13). Уверете се, че предпазният кожух (8) е захванат здраво и го проверявайте периодично по време на работа.

Указание: Кодиращите гърбици на предпазния кожух (8) гарантират, че на електроинструмента могат да бъдат монтирани само подходящи предпазни кожуси.

Поставете предпазния кожух (9) върху шийката на вала. Настройте позицията на предпазния кожух (9) към изискванията на работната процедура и застопорете предпазния кожух (9) с фиксиращия винт (12).

  • Настройте предпазния кожух (9) така, че да се предотвратява летенето на искри по посока на опреатора.

  • При рязане в камък винаги осигурявайте достатъчно мощна аспирационна система.

Предпазният кожух за рязане (18)/(17) се монтира като предпазния кожух за шлайфане с фиксиращия винт (9) или предпазния кожух за шлайфане със затегателния лост (8).

  • Използвайте за рязане винаги предпазния кожух за рязане (18)/(17) или предпазния кожух за шлайфане (9)/(8) заедно с капака за рязане (19).

Капак за рязане

Монтирайте капака за рязане (19) върху предпазния кожух за шлайфане (8)/(9) (вж. фиг. D/G): Завъртете назад лоста (➊). Пъхнете капака (19) върху предпазния кожух за шлайфане (8)/(9) (➋). Отново притиснете лоста върху предпазния кожух (8)/(9) (➌).
За демонтаж (вж. фиг. E/H) завъртете лоста назад (➊). Изтеглете капака (19) от предпазния кожух (8)/(9) (➋).

Поставете прахоуловителния кожух за рязане с водеща шейна (34) върху шийката на вала. Настройте позицията на прахоуловителния кожух (34) според нуждите на работния процес и закрепете прахоуловителния кожух със застопоряващия винт.

Към прахоуловителния кожух с водеща шейна (34) може да се свърже подходяща прахосмукачка на Bosch. Пъхнете за целта шланга на прахосмукачката с изсмуквателния адаптер в предвидения накрайник на прахоуловителния кожух.

Указание: Триенето, което възниква от праха в шланга на прахосмукачката и в принадлежностите по време на изсмукване, причинява електростатичен заряд, който потребителят може да усети като статичен разряд (в зависимост от факторите на околната среда и физиологичното му състояние). Bosch препоръчва като цяло използването на антистатичен шланг на прахосмукачката (принадлежност) за изсмукване на фин прах и сухи материали.

  • Монтирайте за работа с гумен подложен диск (27) или с чашковидна телена четка/конусна четка/диамантена боркорона винаги защитата за ръце (26).

Закрепете защитата за ръце (26) със спомагателната ръкохватка (5)/(6).

Завийте спомагателната ръкохватка (5)/(6) в зависимост от начина на работа вдясно или вляво на редукторната глава.

  • Използвайте Вашия електроинструмент само със спомагателна ръкохватка (5)/(6).
  • Не използвайте електроинструмента, ако спомагателната ръкохватка (5)/(6) е повредена. Не извършвайте промени по спомагателната ръкохватка (5)/(6).

Вибропоглъщащата спомагателна ръкохватка (6) позволява работа с намалени вибрации и съответно по-удобна и сигурна работа.