Montaż zabezpieczeń
- Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac przy elektronarzędziu należy wyjąć wtyczkę z gniazda.
Wskazówka: W przypadku uszkodzenia tarczy szlifierskiej podczas pracy urządzeniem lub w przypadku uszkodzenia uchwytów na osłonie lub elektronarzędziu, elektronarzędzie należy bezzwłocznie odesłać do punktu obsługi klienta (adresy są podane w rozdziale „Obsługa klienta oraz doradztwo dotyczące użytkowania“.
Założyć osłonę (7) na uchwyt narzędziowy elektronarzędzia tak, by występy ustalające osłony pokrywały się z uchwytem. Należy przy tym nacisnąć i przytrzymać w tej pozycji dźwignię zwalniająca blokadę osłony (1).
Docisnąć osłonę (7) na wrzecionie tak, by kołnierz osłony nasunął się na kołnierz elektronarzędzia, i przekręcić osłonę aż do słyszalnego zaskoczenia zapadki.
Pozycja osłony (7) powinna być dopasowana do rodzaju obróbki. W tym celu należy przesunąć dźwignię zwalniającą blokadę osłony (1) w górę i obrócić osłonę (7), ustawiając ją w żądanej pozycji.
- Pokrywę ochronną (7) należy zawsze ustawiać w taki sposób, aby obydwa zaczepy dźwigni zwalniającej blokadę (1) weszły w odpowiednie otwory umieszczone na pokrywie ochronnej (7).
- Osłonę (7) należy ustawić w taki sposób, aby zapewnić osobie obsługującej ochronę przed padającymi iskrami.
- W kierunku, w którym obraca się osprzęt, osłona (7) powinna dawać się obrócić tylko po odblokowaniu dźwigni zwalniającej (1)! W przeciwnym wypadku nie wolno użytkować elektronarzędzia i należy przekazać je do punktu serwisowego.
Wskazówka: Występy ustalające na osłonie (7) uniemożliwiają zamontowanie osłony, która nie pasuje do danego elektronarzędzia.
- Do cięcia należy zawsze używać pokrywy ochronnej do cięcia (8) lub pokrywy ochronnej do szlifowania (7) wraz z osłoną do cięcia (11).
- Podczas cięcia kamienia należy zadbać o odpowiednie odsysanie pyłu.
Pokrywę ochronną do cięcia (8) montuje się w taki sam sposób jak pokrywę ochronną do szlifowania (7).
Metalowa osłona do cięcia
Zamontować metalową osłonę do cięcia (11) na pokrywie ochronnej do szlifowania (7) (zob. rys. A): Przesunąć strzemiączko z powrotem (➊). Osłonę (11) należy założyć na pokrywę ochronną do szlifowania (7) (➋). Mocno docisnąć strzemiączko do pokrywy ochronnej (7) (➌).
W celu demontażu (zob. rys. B) należy nacisnąć przycisk na strzemiączku (➊) i odchylić je (➋). Zdjąć osłonę (11) z pokrywy ochronnej (7) (➌).
Plastikowa osłona do cięcia
Zamontować plastikową osłonę do cięcia (11) na pokrywie ochronnej do szlifowania (7) (zob. rys. C). Osłona (11) zaskoczy w słyszalny i widoczny sposób na pokrywie ochronnej (7).
W celu demontażu (zob. rys. D) należy odblokować osłonę (11) na pokrywie ochronnej (7) (➊) po lewej lub po prawej stronie i zdjąć osłonę (➋).
Rękojeść dodatkową (5)/(6) należy przykręcić po prawej lub lewej stronie głowicy przekładni, w zależności od rodzaju pracy.
- Elektronarzędzia należy używać wyłącznie z zamontowaną rękojeścią dodatkową (5)/(6).
- Elektronarzędzia nie wolno używać, jeżeli rękojeść dodatkowa (5)/(6) jest uszkodzona. Nie wolno w żaden sposób modyfikować rękojeści dodatkowej (5)/(6).
Rękojeść dodatkowa tłumiąca drgania (6) zapewnia niski poziom drgań podczas obróbki, a co za tym idzie przyjemniejszą i bezpieczną pracę.