Norādījumi darbam

Zāģējuma platums mainās atkarībā no izmantojamā zāģa asmens biezuma.

Sargājiet zāģa asmeņus no sitieniem un triecieniem.

Lai saglabātu labu griezuma kvalitāti, vienmērīgi vadiet elektroinstrumentu ar vieglu grūdienu griešanas virzienā. Pārāk spēcīga padeve nozīmīgi samazina nomaināmā darbinstrumenta darbmūžu, un var radīt elektroinstrumenta bojājumus.

Vienmēr strādājiet ar vienmērīgu padevi un raugieties, lai zāģa ripas apgriezienu skaits būtu nemainīgs. Lai izvairītos no zāģa ripas zobu pārkaršanas, nepieļaujiet padeves palielināšanos (piem., apstrādājot mitru koksni, ar spiedienu apstrādātu kokmateriālu vai zarainu koksni) un ar to saistīto apgriezienu skaita samazināšanos.

Darba ražība un zāģējuma kvalitāte ir stipri atkarīga no zāģa asmens stāvokļa un tā zobu formas. Tāpēc izmantojiet darbam tikai asus zāģa asmeņus, kas paredzēti attiecīgā materiāla zāģēšanai.

Ja uzsākat vai turpināt zāģēšanu, nocentrējiet zāģa asmeni zāģa spraugā un pārliecinieties, ka zāģa asmens zobi nav ieķērušies apstrādājamajā priekšmetā. Tādējādi jūs novērsīsiet atsitienu vai zāģa asmens izkustēšanos no apstrādājamā priekšmeta.

Zāģa asmens izvēle ir atkarīga no zāģējamā koka šķirnes un kvalitātes, kā arī no tā, vai zāģējums veidojams gareniskā vai šķērsu virzienā.

Zāģējot egles koksni gareniskā virzienā, veidojas garas spirālveida skaidas.

Dižskābarža un ozola putekļi ir īpaši kaitīgi veselībai, tāpēc šo koksnes veidu apstrādes laikā noteikti pielietojiet putekļu uzsūkšanu.

Paralēlā vadotne (11) ļauj veidot zāģējumus, precīzi ieturot attālumu no apstrādājamā priekšmeta malas, piemēram, tad, ja nepieciešams nozāģēt vienāda platuma līstes.

Iebīdiet paralēlās vadotnes (11) vadstieni pamatnes (13) atvērumos. Nostipriniet paralēlo vadotni (11) ar spārnskrūves (6) palīdzību.

Ja nepieciešams taisni apzāģēt garus priekšme‌tus, kā palīgvadotni var izmantot piemērota ga‌ruma dēli vai līsti, to ar skrūvspīļu palīdzību no‌stip‌ri‌not uz apstrādājamā priekšmeta virsmas un zāģēšanas laikā virzot ripzāģa pamatni gar palīgvadotnes malu.

GKS 18V-68 G

Ar vadotnes sliedes (38) palīdzību var veidot taisnus zāģējumus.

Īpašs pārklājuma slānis novērš vadotnes sliedes izslīdēšanu un aizsargā apstrādājamā priekšmeta virsmu no bojājumiem. Arī vadotnes sliedes virspuse ir nosegta ar pārklājumu, kas nodrošina labu elektroinstrumenta slīdamību.

Novietojiet ripzāģi tieši uz vadotnes sliedes (38). Lietojot piemērotas stiprinājuma ierīces, piemēram, skrūvspīles, nostipriniet vadotnes sliedi (38) uz apstrādājamā priekšmeta tā, lai vadotnes sliedes (38) šaurākā daļa būtu vērsta zāģa asmens virzienā.

Vadotnes sliede (38) nedrīkst sniegties pāri apstrādājamā priekšmeta malai.

Ieslēdziet elektroinstrumentu un pārvietojiet to pa zāģējuma trasi ar pastāvīgu ātrumu un nelielu spiedienu.

Izmantojot savienojošo posmu (40), var savienot kopā divas vadotnes sliedes. Savienošanai ir izmantojamas četras kopā ar savienojošo posmu piegādātās skrūves.

Grope (41) ir paredzēta Bosch un Mafell vadotnes sliežu sistēmām.

Grope (42) ir paredzēta Festool un Makita vadotnes sliežu sistēmām.