Pressimismasinate ohutusjuhised
Ärge kunagi hoidke sõrmi või teisi kehaosi silindri ja pressimistangide ega vahetangide või pressimisrõngaste tööpiirkonnas. Sõrmed või teised kehaosad võivad saada muljuda ja seeläbi vigastada.
- Kandke elektrilise tööriistaga töötamise ajal kaitseprille. Sellega kaitsete tõrgete korral oma silmi väljavoolava hüdraulikavedeliku ja laialipaiskuvate osade eest.
- Elektrilist tööriista tohivad käsitseda üksnes koolitatud spetsialistid, kes on vanemad kui 16 aastat. Seeläbi vähendate inimeste ohustamist.
- Elektrilist tööriista tohib käsitseda üksnes üks inimene. Juhtige teised inimesed elektrilise tööriista ohupiirkonnast välja. Seeläbi vähendate inimeste ohustamist.
- Kasutage elektrilist tööriista ainult siis, kui tööriistapea on nähtav ja võite veenduda, et jäsemed ei asu ohupiirkonnas. Seeläbi väldite vigastusi.
- Kasutage elektrilist tööriista üksnes käsijuhtimisega. Sisse-/väljalülitusnupp ja algasendi nupp peavad olema seejuures käeulatuses, et neid saaks hädaolukorras vajutada.
- Pressimismasinat tohib kasutada ainult paigaldatud pressimistangidega. Pressimistangid peavad olema tehniliselt laitmatus seisukorras. Ärge mingil juhul proovige kahjustatud pressimisotsakuid (pressimistangid, pressimisrõngas, rõngastangid jne) parandada. Utiliseerige kogu kahjustatud pressimisotsak. Pressimisotsak, mida on keevitatud, lihvitud, puuritud või mingil viisil muudetud, võib pressimistoimingu ajal puruneda ja põhjustada raskeid vigastusi. Kui kogu pressimisotsakut ei asendata, võivad tekkida komponentide rikked ja rasked vigastused.
- Kasutage ainult sobivaid ja Bosch soovitatud pressimistange ja pressühendusega liitmikke. Pressimistangide ja pressühendusega liitmike ebasobivad kombinatsioonid võivad põhjustada ebatäieliku ühenduse.
- Kontrollige pärast pressimistangide paigaldamist, kas riiv on kindlalt lukustatud. Sellega tagate, et pressimistangid ei tule töö ajal kogemata lahti.
- Lõpetage kohe tööd, kui elektriline tööriist on nii tugevalt kahjustatud, et elektrilised osad või ajamiosad välja paistavad. Võtke aku välja ja laske elektrilist tööriista Bosch klienditeenindusel remontida. Asjatundmatu remondi tõttu võivad tekkida kasutajale olulised ohud.
- Kontrollige pärast paigaldustööde lõppu sobivate kontrollivahenditega torusüsteemi tihedust.
- Ärge kunagi tehke pressimistöid gaasitorude võrkudes, välja arvatud siis, kui süsteemi pakkuja on andnud sellele elektrilisele tööriistale koos spetsiaalselt kontrollitud pressühendusega liitmikega selleks sõnaselgelt loa.
- Järgige pressühendusega liitmike ja torude tootjate paigaldusjuhiseid.
- Kasutage elektrilist tööriista maksimaalselt 4 pressimiseks minutis. Sellega väldite elektrilise tööriista ülekuumenemist.
- Ärge pressige elektrilise pinge all olevaid osi. On elektrilöögioht.
- Kindlustage elektriline tööriist kõrgustes töötamisel piisavalt kukkumiskaitsevahenditega ja jälgige, et tööpiirkonna all ei viibiks inimesi. Kandke pea kohal tehtavate tööde korral peakaitsevahendit. Nii võite vältida elektrilise tööriista kogemata allakukkumisel materiaalset kahju ja inimvigastusi.
- Asjatundmatu remondi tõttu võivad tekkida kasutajale olulised ohud. Kasutage pressimismasinat ainult tehniliselt laitmatus seisukorras. Laske kahjustused kohe Bosch klienditeenindusel parandada. Asjatundmatu remondi tõttu võivad tekkida kasutajale olulised ohud.
- Hooldus- ja remonditöid tohivad teha ainult Boschvolitatud eritöökojad. Asjatundmatu remondi tõttu võivad tekkida kasutajale olulised ohud.
- Vajutage pressimistoimingu ajal tekkivate tõrgete korral kohe algasendi nuppu ja laske sisselüliti lahti. Hoidke algasendi nuppu vajutatult, kuni mootor välja lülitub. Ventiil avaneb ja silinder liigub lähteasendisse tagasi. Sellega saate vältida vigastusi või materiaalset kahju.
- Õlikao korral tuleb elektriline tööriist tootjale tagasi saata.
- Vältige kokkupuudet väljuva hüdraulikaõliga. Pärast kokkupuudet puhastage nahka põhjalikult seebi ja veega. Pärast kokkupuudet loputage silmi kohe rohke veega vähemalt 10 minutit. Kokkupuude hüdraulikaõliga võib tekitada ärritusi ja allergilisi reaktsioone.
- Ärge kasutage elektrilist tööriista plahvatusohtlikus keskkonnas.
- Eemaldage aku alles siis, kui elektriline tööriist on ohutult seisatud.
- Ärge avage elektrilist tööriista. Ohutu töötamine ei ole siis enam tagatud ja garantii kaotab kehtivuse.
- Aku vigastamise ja ebaõige käsitsemise korral võib akust eralduda aure. Aku võib põlema süttida või plahvatada. Õhutage ruumi, halva enesetunde korral pöörduge arsti poole. Aurud võivad ärritada hingamisteid.
- Ärge muutke ega avage akut. On lühiseoht.
- Teravad esemed, näiteks naelad või kruvikeerajad, samuti löögid, põrutused jmt võivad akut kahjustada. Akukontaktide vahel võib tekkida lühis ja aku võib süttida, suitsema hakata, plahvatada või üle kuumeneda.
- Kasutage akut ainult valmistaja toodetes. Ainult sellisel juhul on aku kaitstud ohtliku ülekoormuse eest.
Kaitske akut kuumuse, sealhulgas pideva päikesekiirguse eest, samuti tule, mustuse, vee ja niiskuse eest. Plahvatus- ja lühiseoht. |