Darba piemēri (attēli A–G)
Darba operāciju piemēriem atbilstošie attēli ir sniegti grafiskajās lappusēs.
Attālumam starp sprauslu un apstrādājamo priekšmetu jāatbilst apstrādājamā materiāla (metāla, plastmasas u.c.) īpašībām un paredzētajam apstrādes veidam.
Optimālo temperatūru attiecīgajam pielietojumam var noteikt praktisku mēģinājumu ceļā.
Vienmēr vispirms veiciet apstrādes mēģinājumu attiecībā uz gaisa plūsmu un temperatūru. Uzsāciet darbu, izvēloties lielāku attālumu un zemāko jaudas pakāpi. Piemeklējiet attālumu un jaudas pakāpi pēc vajadzības.
Ja neesat pārliecināts par to, kāds materiāls tiek apstrādāts vai kāda ir karstā gaisa plūsmas iedarbība uz materiālu, pārbaudiet šo iedarbību kādā slēptā materiāla vietā.
Visas darbības, kas parādītas darba piemēros, izņemot piemēru „Krāsas noņemšana no logu rāmjiem“, var veikt arī bez piederumiem. Taču šeit ieteikto piederumu izmantošana vienkāršo darbu un ļauj ievērojami paaugstināt apstrādes kvalitāti.
Šim karstā gaisa pūtējam varat izmantot visas sprauslas, ko Bosch piedāvā kā piederumus.
- Veicot sprauslu maiņu, rīkojieties uzmanīgi! Nepieskarieties karstajai sprauslai. Ļaujiet karstā gaisa pūtējam atdzist un maiņas laikā valkājiet aizsargcimdus. Saskaroties ar karstām sprauslām, varat gūt apdegumus.
Lai ātri atdzesētu karstā gaisa pūtēju, jūs arī varat to īsu brīdi darbināt ar viszemāko iestatāmo temperatūru.
Uzlieciet virsmas sprauslu (6). Ar karsto gaisu nedaudz mīkstiniet laku un noņemiet to ar tīru špakteles lāpstiņu. Ilgāka karstuma iedarbība sadedzina laku un apgrūtina tās noņemšanu.
Vairākums līmvielu siltuma ietekmē kļūst mīkstas. Sasilušas līmvielas gadījumā jūs varat atvienot savienojumus vai noņemt līmes atliekas.
- Pirms caurules karsēšanas pārliecinieties, ka tā tiešām ir ūdensvada caurule. Ūdensvada caurules nereti ir grūti atšķirt no gāzes caurulēm. Gāzes caurules nekādā gadījumā nedrīkst karsēt.
Uzlieciet leņķa sprauslu (8). Sasildiet sasalušās vietas vēlams virzienā no noteces uz ieplūdes vietu.
Lai novērstu iespējamos bojājumus, ievērojiet īpašu piesardzību, karsējot plastmasas caurules un savienojumus starp cauruļu posmiem.
Uzlieciet samazinošo sprauslu (12) un metināšanas kurpi (11). Sametināmajiem priekšmetiem un metināšanas stieplei (10) jābūt no viena un tā paša materiāla (piemēram, no PVC). Metinājuma šuvei jābūt tīrai un brīvai no smērvielām.
Ar karstā gaisa plūsmu uzkarsējiet metināmās virsmas, līdz tās kļūst mīkstas (lipīgas). Ņemiet vērā, ka starpība starp temperatūras vērtībām, pie kurām plastmasa attiecīgi kļūst mīksta un šķidra, ir ļoti neliela.
Kausējiet metināšanas stiepli (10) tā, lai veidotos vienādi pilieni, un iepildiet tos spraugā starp metināmajiem priekšmetiem.
Lai veidotu punktveida lodējumus, nostipriniet uz elektroinstrumenta samazinošo sprauslu (12), lai lodētu caurules – atstarojošo sprauslu (9).
Lietojot lodi bez kušņiem, pārklājiet lodējuma vietu ar lodēšanas pastu vai lopdēšanas smēri. Sakarsējiet lodējuma vietu un veiciet lodēšanu. Lodējamā priekšmeta temperatūrai jābūt pietiekošai, lai izsauktu lodes kušanu.
Ja nepieciešams pēc lodējuma vietas atdzišanas attīriet to no kušņiem.