Принцип роботи (див. мал. A)
За допомогою вимірювальної техніки перевіряється основа під зоною датчика (11) в напрямку A до максимальної глибини чутливості.
Під час кожного вимірювання відбувається автоматичний пошук металевих об'єктів (наприклад, мідних труб або арматури) та проводки під напругою (50–60 Гц).
Для цього покладіть вимірювальний інструмент на поверхню, яку потрібно перевірити. Світлове кільце (2) світить, сигналізуючи про готовність до вимірювань.
Тримайте вимірювальний інструмент рівномірно за поверхню захоплення (8). Не змінюйте хват інструменту під час вимірювання, зокрема не беріться за зону датчика (11).
Завжди ведіть вимірювальний інструмент прямолінійно в напрямку B по основі з легким натисканням, не піднімаючи і не змінюючи зусилля натискання. Рух вимірювального інструменту повинен бути спрямований в основному поперек об'єкта, що обстежується. Якщо ви не знаєте орієнтації об'єкта в стіні, то виконайте перехресне вимірювання (див. мал. B).
Індикація виявлення:
- Якщо під зоною дії датчика не виявлено жодного об'єкта, світлове кільце світиться зеленим кольором (2), а звуковий сигнал не лунає.
- Коли вимірювальна техніка наближається до об'єкта, світлове кільце (2) стає червоним. При наближенні частота звукового сигналу збільшується.
- Над центром об'єкта світиться індикація центру об'єкта (1) і лунає безперервний звуковий сигнал. Світлове кільце (2) продовжує світити червоним.
- Якщо вимірювальна техніка віддаляється від об'єкта, індикація центру об'єкта гасне (1), а частота звукового сигналу зменшується.
Під час першого проходу грубо показуються середина і межі об'єкта.
Щоб точно визначити центр об'єкта, перемістіть вимірювальний інструмент назад до об'єкта, не піднімаючи його, доки центр об'єкта знову не відобразиться на екрані (індикатори (1) центра об'єкта засвітяться).
Для більш точного визначення меж об'єкта переміщуйте вимірювальний інструмент від центра об'єкта по прямій лінії, доки світлове кільце (2) не перестане світити червоним.
Якщо виявлено проводку під напругою, світиться індикація проводки під напругою (4).
Якщо виявлено металевий об'єкт (наприклад, арматуру, мідну трубу), світиться індикація металевого об'єкта (5).
Маркувальний отвір (3) знаходиться над центром вимірювання. Тут можна позначити середину або межі об'єкта, якщо потрібно.
Вказівка. Після маркування об'єкта через маркувальний отвір (3) (наприклад, ручкою) слід почати нове вимірювання, оскільки ручка може негативно вплинути на результат.
- Проводка має бути під напругою. Тому підключіть споживачі енергії (наприклад, ліхтарі, пристрої) до мережі електроживлення, яку ви шукаєте.Увімкніть споживачі електроенергії, щоб переконатися, що лінія електроживлення працює.
- Сигнал від 50 до 60 Гц від електропроводки повинен досягати вимірювального інструмента. Якщо проводка знаходиться у вологих стінах (наприклад, вологість > 50 %), за металевою фольгою (наприклад, від теплоізоляції) або в металевій трубі, сигнал не надходить до вимірювального інструмента, і проводку неможливо знайти.
- Вимірювальний інструмент повинен бути добре заземлений. Для цього міцно тримайте його за поверхню захоплення (8) (без рукавичок). Переконайтеся, що ви самі маєте надійний контакт з підлогою. Ізолююче взуття, сходи або платформи можуть перешкоджати контакту.Сама підлога також повинна бути заземлена, інакше проводку не вдасться знайти.
- Сигнал від 50 Гц до 60 Гц від лінії електроживлення повинен бути потужнішим над проводами, ніж у безпосередній близькості. Якщо стіна дуже волога або погано заземлена, сигнал однаково потужний по всій стіні. Потім вимірювальний інструмент на великій площі відображає, що сигнал знайдений, але не може точно знайти проводку.
У цьому разі може допомогти такий спосіб: простягніть вільну руку до стіни на відстані 20–30 см від вимірювального інструмента, щоб отримати сигнал від стіни. Однак положення вільної руки не повинно змінюватися під час процесу вимірювання.
- Багатофазна електропроводка (відома як трифазна або проводка для великого струму споживання) не може бути виявлена в режимі виявлення проводки під напругою, оскільки сигнали різних фаз збільшуються в різний час. Можна визначати положення багатофазних ліній на малій глибині, але як металеві об'єкти.
- Струмопровідні поверхні стін, наприклад, певні види плитки, можуть призвести до того, що електричні дроти не відображатимуться або світлове кільце (2) світитиметься червоним кольором на великій площі.
- Електричні дроти, що лежать на поверхні (до максимальної глибини 2–3 см), можуть додатково відображатися як металевий об'єкт. Однак це не стосується багатожильних кабелів.
- Перш ніж свердлити, розпилювати або фрезерувати в стінах, стелі або підлозі, вимкніть споживачі електроживлення та знеструмте кабелі під напругою. Після всіх робіт переконайтеся, що розташовані на робочій поверхні об’єкти знеструмлені.
- Ширші об'єкти можна розпізнати за червоним кольором світла світлового кільця (2) на більшій ділянці в ширину. За певних обставин широкі об'єкти не відображаються на всю довжину.
- Перш ніж свердлити, розпилювати або фрезерувати стіну, потрібно підстрахуватися інформацією з інших джерел. Оскільки точність і глибина вимірювальної техніки може погіршуватися під впливом зовнішніх умов або властивостей стіни, може існувати небезпека, навіть якщо звуковий сигнал відсутній, а світлове кільце (2) світиться зеленим кольором.