Sagatavošanās štancēšanai un štancēšanas process
- Pirms uzsākat štancēšanu, vispirms ievietojiet akumulatoru elektroinstrumentā. Ja, piemēram, štancēšanas laikā nejauši tiek nospiests ieslēgšanas/izslēgšanas taustiņš (9), pastāv savainojumu risks.
- Nedarbiniet elektroinstrumentu, ja nav ievietots štancēšanas instruments vai nav lokšņu metāla starp matricu un puansonu.
- Lai izvairītos no elektroinstrumenta pārkaršanas, neizmantojiet elektroinstrumentu nepārtrauktas darbības režīmā ilgāk par 15 minūtēm.
Sagatavošanās štancēšanai:
- Izurbiet lokšņu materiālā caurumu, kas ir aptuveni 0,5 mm lielāks par montētās spriegošanas skrūves (10) diametru (piemēram, ar pakāpienveida urbi).
- Ievietojiet spriegošanas skrūvi caur iepriekš izurbto caurumu. Pagrieziet vai pavirziet štancēšanas galvu (1) tā, lai matrica (12) plakani piekļautos lokšņu materiālam.
- Uzskrūvējiet montējamai matricai piemērotu puansonu (13) tik tālu uz spriegošanas skrūves, lai tas ar vieglu spiedienu atbalstītos pret lokšņu materiālu.
Štancēšanas process:
- Ievietojiet akumulatoru elektroinstrumentā.
- Lai ieslēgtu instrumentu un uzsāktu štancēšanas procesu, nospiediet ieslēgšanas/izslēgšanas taustiņu (9) un turiet to nospiestu. Darba gaisma (7) iedegas.
- Ja elektroinstruments konstatē pilnīgu perforāciju, spriegošanas skrūve (10) ar puansonu (13) atvirzās un motors automātiski izslēdzas. Atlaidiet ieslēdzēja/izslēdzēja taustiņu (9). Darba gaisma automātiski nodziest apmēram pēc 10 s.
Manuāla štancēšanas procesa pabeigšana:
- Lai priekšlaicīgi pabeigtu štancēšanas procesu, štancēšanas laikā atlaidiet ieslēgšanas/izslēgšanas taustiņu (9). Štancēšanas process apstājas.
- Ja štancēšana tiek priekšlaicīgi apturēta vai spriegošanas skrūve (10) pēc štancēšanas pabeigšanas automātiski netiek atvilkta, tad nospiediet atiestatīšanas taustiņu (2). Turiet atiestatīšanas taustiņu nospiestu tik ilgi, kamēr spriegošanas skrūve ir atvilkts atpakaļ izejas pozīcijā.
Izņemiet akumulatoru no elektroinstrumenta. Noskrūvējiet puansonu (13) no spriegošanas skrūves un noņemiet štancēšanas atliekas no matricas (12).
Ja statusa indikators (3) pēc štancēšanas procesa iedegas zaļā krāsā, tika sasniegts maksimālais spiediens, un ir konstatēta pilnīga perforācija. Ja perforācija nav veiksmīga, statusa indikators deg sarkanā krāsā.