Drošības noteikumi hidrauliskajiem akumulatora caurumduriem
BRĪDINĀJUMS!
Nēsājiet aizsargbrilles.
Nekad nesniedzieties instrumenta galvas darba zonā, ja vien instruments nav droši apturēts. Elektroinstruments ir droši apturēts tikai tad, ja ir pilnībā atvērts caurumduris un akumulators ir izņemts.
- Elektroinstrumentu drīkst lietot tikai apmācīti speciālisti, kas vecāki par 16 gadiem. Tādējādi tiek samazināts cilvēku apdraudējums.
- Elektroinstrumentu drīkst lietot tikai viens cilvēks. Citiem cilvēkiem jāliek doties prom no elektroinstrumenta bīstamās zonas. Tādējādi tiek samazināts cilvēku apdraudējums.
- Darbiniet elektroinstrumentu tikai tad, kad instrumenta galva ir redzama un jūs varat pārliecināties, ka bīstamajā zonā neatrodas ķermeņa daļas. Tā jūs novērsīsiet savainojumus.
- Ja darba laikā rodas risks cilvēkiem vai mašīnām, apturiet elektroinstrumentu, atlaižot ieslēgšanas/izslēgšanas pogu.
- Izmantojot mehānisko atpakaļgaitu, ārkārtas situācijās un pirms darbu veikšanas pie elektroinstrumenta to var novietot sākotnējā stāvoklī. Pirms nolikšanas vai pēc darba beigām novietojiet elektroinstrumentu miera stāvoklī un bez spiediena. Nospiediet atiestatīšanas taustiņu, lai elektroinstrumentu pārslēgtu bez spiediena.
- Darbiniet elektroinstrumentu tikai ar roku. Ieslēgšanas/izslēgšanas un atiestatīšanas taustiņam jābūt sasniedzamam, lai to varētu iedarbināt ārkārtas situācijā.
- Elektroinstrumentu aizliegts izmantot stacionārā režīmā. To nedrīkst novietot uz grīdas vai ievietot iespīlēšanas ierīcē.
- Pirms darba uzsākšanas pārliecinieties, ka darba zonā nav daļu ar pievadītu spriegumu. Ja tuvumā ir strāvu vadošas daļas, veiciet atbilstošus aizsargpasākumus. Elektroinstruments nav piemērots darbam pie daļām, kurām ir pievadīts spriegums.
- Izņemiet akumulatoru pirms caurumduršanas matricas ievietošanas. Šis piesardzības pasākums ļaus novērst elektroinstrumenta patvaļīgu palaidi.
- Nelietojiet elektroinstrumentu sprādzienbīstamā vidē.
- Neatveriet elektroinstrumentu. Tad vairs netiek garantēta droša lietošana, un garantijas tiesības tiek zaudētas.
- Lai izvairītos no elektroinstrumenta pārkaršanas, neizmantojiet elektroinstrumentu nepārtrauktas darbības režīmā ilgāk par 15 minūtēm. Elektroinstruments nav paredzēts ilgstošai lietošanai.
- Nepieskarieties štancēšanas galvai, pirms tā nav atdzisusi. Pēc ilgāka lietošanas laika štancēšanas galva var sakarst.
- Strādājot augstākā vietā, pārliecinieties, ka elektroinstruments ir pietiekami drošs pret nokrišanu un ka zem darba zonas neatrodas cilvēki. Veicot darbus virs galvas, lietojiet galvas aizsarlīdzekli. Tādējādi, nejauši nokrītot elektroinstrumentam, jūs varat izvairīties no savainojumiem un traumām.
- Ja pazūd eļļa, elektroinstruments jānosūta atpakaļ ražotājam.
- Izvairieties no saskares ar izdalījušos hidraulisko eļļu. Pēc nonākšanas saskarē rūpīgi nomazgājiet ādu ar ūdeni un ziepēm. Pēc nonākšanas saskarē nekavējoties skalojiet acis ar pietiekamu ūdens daudzumu vismaz 10 minūšu garumā. Nonākšana saskarē ar hidraulisko eļļu var izraisīt kairinājumu un alerģiskas reakcijas.
- Neizņemiet akumulatoru, pirms elektroinstruments nav droši apturēts.
- Bojājuma vai nepareizas lietošanas rezultātā akumulators var izdalīt kaitīgus izgarojumus. Akumulators var aizdegties vai sprāgt. ielaidiet telpā svaigu gaisu un smagākos gadījumos meklējiet ārsta palīdzību. Izgarojumi var izraisīt elpošanas ceļu kairinājumu.
- Neatveriet akumulatoru un neveiciet tam nekādas modifikācijas. Pastāv īsslēguma risks.
- Iedarbojoties uz akumulatoru ar smailu priekšmetu, piemēram, ar naglu vai skrūvgriezi, kā arī ārēja spēka iedarbības rezultātā akumulators var tikt bojāts. Tas var radīt iekšēju īsslēgumu, kā rezultātā akumulators var aizdegties, dūmot, eksplodēt vai pārkarst.
- Lietojiet akumulatoru vienīgi ražotāja izstrādājumos. Tikai tā akumulators tiek pasargāts no bīstamām pārslodzēm.
Sargājiet akumulatoru no karstuma, piemēram, no ilgstošas atrašanās saules staros, kā arī no uguns, netīrumiem, ūdens un mitruma. Tas var radīt sprādziena un īsslēguma briesmas. |
BRĪDINĀJUMS
Nodrošiniet, lai pogas tipa elements nenonāk rokās bērniem. Pogs tipa elementi ir bīstami.
- Pogas tipa elementi nekad nedrīkst tikt norīti vai nonākt citās ķermeņa atverēs. Ja pastāv aizdomas, ka pogas tipa elements ir ticis norīts vai ir nonācis kādā citā ķermeņa atverē, nekavējoties meklējiet ārsta palīdzību. Norīts pogas tipa elements 2 stundu laikā var izraisīt nopietnus iekšējo orgānu bojājumus un nāvi.