Saugos nuorodos dirbantiems su hidrauliniais akumuliatoriniais skylamušiais
ĮSPĖJIMAS!
Dirbkite su apsauginiais akiniais.
Niekada nekiškite rankos į įrankio galvutės veikimo sritį, nebent esate tikri, kad įrankis saugiai sustojęs. Saugus elektrinio įrankio sustabdymas užtikrinamas tik tada, kai skylamušis yra visiškai atidarytas, o akumuliatorius išimtas.
- Dirbti su elektriniu įrankiu leidžiama tik instruktuotam kvalifikuotam personalui, ne jaunesniam kaip 16 metų. Taip sumažinsite kitų asmenų sužalojimo riziką.
- Dirbti su elektriniu įrankiu leidžiama tik vienam asmeniui. Nurodykite kitiems asmenims pasišalinti iš elektrinio įrankio pavojingos zonos. Taip sumažinsite kitų asmenų sužalojimo riziką.
- Elektrinį įrankį tik tada, jei gerai matote įrankio galvutę ir galite įsitikinti, kad jūsų galūnės nėra pavojingoje zonoje. Taip išvengsite sužalojimų.
- Jei darbo metu žmogui ar mašinai iškyla pavojus, išjunkite elektrinį įrankį atleisdami įjungimo-išjungimo mygtuką.
- Avariniu atveju arba prieš pradėdami elektrinio įrankio priežiūros darbus dėl mechaninės atbulinės eigos elektrinį įrankį galite nustatyti į pradinę padėtį. Prieš padėdami elektrinį įrankį arba baigę darbą, elektrinį įrankį sustabdykite ir išleiskite iš jo slėgį. Norėdami iš elektrinio įrankio pašalinti slėgį, paspauskite atstatymo mygtuką.
- Dirbdami elektrinį įrankį valdykite tik rankomis. Įjungimo-išjungimo ir atstatymo mygtukas turi būti pasiekiamoje vietoje, kad avariniu atveju būtų galima jį paspausti.
- Elektrinį įrankį stacionariai naudoti draudžiama. Draudžiama naudoti tiek pastačius ant žemės, tiek įtvirtinus spaustuvuose.
- Prieš pradėdami dirbti įsitikinkite, kad darbo zonoje nėra dalių su įtampa. Imkitės atitinkamų apsaugos priemonių, jei netoli yra dalių su įtampa. Elektrinis įrankis nėra skirtas darbui su dalimis, kurios yra su įtampa.
- Prieš įdėdami perforavimo štampą, išimkite akumuliatorių. Ši atsargumo priemonė apsaugos jus nuo netikėto elektrinio įrankio įsijungimo.
- Nenaudokite elektrinio įrankio sprogioje aplinkoje.
- Neatidarykite elektrinio įrankio. Priešingu atveju nebebus užtikrinta saugi eksploatacija ir nustos galioti garantija.
- Kad išvengtumėte elektrinio įrankio perkaitimo, nuolatinio veikimo režimu elektrinį įrankį naudokite ne ilgiau kaip 15 minučių. Elektrinis įrankis nėra skirtas naudoti nuolatinio veikimo režimu.
- Nelieskite perforavimo galvutės, kol ji neatvėso. Ilgesnį laiką naudojama perforavimo galvutė gali įkaisti.
- Atlikdami darbus aukščiau, tinkamai pritvirtinkite elektrinį įrankį apsaugos nuo kritimo įranga ir įsitikinkite, kad žemiau darbo zonos nėra žmonių. Atlikdami darbus virš galvos, dėvėkite galvos apsaugos priemones. Tokiu atveju, netikėtai nukritus elektriniam įrankiui išvengsite materialinės žalos ir asmenų sužalojimo.
- Ištekėjus alyvai, elektrinį įrankį reikia grąžinti gamintojui.
- Venkite kontakto su ištekančia hidrauline alyva. Patekus ant odos, gerai nuplaukite muilu ir vandeniu. Patekus į akis, nedelsdami skalaukite dideliu kiekiu vandens ne mažiau kaip 10 minučių. Kontaktas su hidrauline alyva gali sukelti dirginimą ir alergines reakcijas.
- Akumuliatorių išimkite tik tada, kai elektrinis įrankis yra saugiai išjungtas.
- Pažeidus akumuliatorių ar netinkamai jį naudojant, gali išsiveržti garų. Akumuliatorius gali užsidegti arba sprogti. Išvėdinkite patalpą ir, jei nukentėjote, kreipkitės į gydytoją. Šie garai gali sudirginti kvėpavimo takus.
- Neatidarykite akumuliatoriaus ir nedarykite jokių jo pakeitimų. Galimas trumpojo sujungimo pavojus.
- Aštrūs daiktai, pvz., vinys ar atsuktuvai, arba išorinė jėga gali pažeisti akumuliatorių. Dėl to gali įvykti vidinis trumpasis jungimas ir akumuliatorius gali sudegti, pradėti rūkti, sprogti ar perkaisti.
- Akumuliatorių naudokite tik gamintojo gaminiuose. Tik taip apsaugosite akumuliatorių nuo pavojingos per didelės apkrovos.
Saugokite akumuliatorių nuo karščio, pvz., taip pat ir nuo ilgalaikio saulės spindulių poveikio, ugnies, nešvarumų, vandens ir drėgmės. Iškyla sprogimo ir trumpojo jungimo pavojus. |
ĮSPĖJIMAS
Užtikrinkite, kad tabletės formos elementas nepatektų į rankas vaikams. Tabletės formos elementai yra pavojingi.
- Tabletės formos elementų niekada neprarykite ir nekiškite į kitas kūno angas. Jei kyla įtarimas, kad tabletės formos elementas buvo prarytas arba įstumtas į kitą kūno angą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Prarijus tabletės formos elementą, per 2 valandas gali atsirasti sunkių ir net mirtinų vidinių išdeginimų.