Pracovní pokyny

Šířka řezu se liší v závislosti na použitém pilovém kotouči.

Chraňte pilový kotouč před úderem a nárazem.

Pro dosažení dobré kvality řezu veďte elektrické nářadí rovnoměrně a s mírným posuvem ve směru řezu. Příliš velký posuv výrazně zkracuje životnost nástrojů a může poškodit elektrické nářadí.

Vždy pracujte se stejnoměrným posuvem a dbejte na to, aby otáčky pilového kotouče byly konstantní. Nezvětšujte posuv (např. při řezání vlhkého dřeva, tlakově impregnovaného stavebního dřeva nebo dřeva se suky) a zabraňte tak s tím spojenému snížení otáček, aby nedošlo k přehřátí zubů pilového kotouče.

Výkon řezání a kvalita řezu podstatně závisí na stavu a tvaru zubů pilového kotouče. Používejte proto jen ostré pilové kotouče vhodné na řezaný materiál.

Když začínáte řezat nebo pokračujete v řezání, vystřeďte pilový kotouč ve spáře řezu a zajistěte, aby zuby kotouče nebyly zaseknuté v obrobku. Zabráníte tak zpětnému rázu nebo vyjetí pilového kotouče z obrobku.

Správná volba pilového kotouče se řídí podle druhu dřeva, kvality dřeva, a zda jsou požadovány podélné, nebo příčné řezy.

Při podélných řezech do smrkového dřeva vznikají dlouhé, spirálovité třísky.

Bukový a dubový prach je mimořádně zdraví škodlivý, proto pracujte pouze s odsáváním prachu.

Paralelní doraz (13) umožňuje přesné řezy podél hrany obrobku, resp. řezání pruhů se stejným rozměrem.

Pro řezání velkých obrobků nebo řezání rovných okrajů můžete na obrobek upevnit jako pomocný doraz prkno nebo lištu a kotoučovou pilu vést základní deskou podél pomocného dorazu.

Pomocí závěsného háku (30) můžete elektrické nářadí zavěsit např. na žebřík. Vyklopte závěsný hák (30) do požadované polohy.

  • U zavěšeného elektrického nářadí dbejte na to, aby byl pilový kotouč chráněn proti neúmyslnému dotyku. Hrozí nebezpečí poranění.

Pokud chcete s elektrickým nářadím pracovat, závěsný hák (30) znovu zaklopte.